Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı Taksim’de protesto edildi

İstanbul Gazetem Taksim’de İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Genel Başkanımıza yapılan saldırıyı protesto ediyoruz”  eyleminde bulunan yine tek İstanbul gazetesiydi. 

——————————————————————————–

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroglu’na yönelik saldırıyı Taksim Tünel’den Galatasaray Lisesi önüne yaptığı yürüyüşle protesto etti.

CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı, 

CHP Şişli İlçe Başkanlığı,

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı,

CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı,

CHP Esenler İlçe Başkanlığı ve 

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı yoğun katılım gerçekleştiren ilçelerden oldu .

 

Taksim Tünel’den başlayan yürüyüşe, CHP Milletvekilleri Engin Altay, Barış Yarkadaş, Gürsel Tekin, Dursun Çiçek, Sezgin Tanrıkulu, Enis Berberoğlu, Mahmut Tanal, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü , Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem  ve partililer katıldı. Yürüyüş sırasında geniş güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

 

CHP’liler yürüyüş sırasında, ” Türkiye laiktir laik kalacak’ ,”Kılıçdaroğlu yalnız değildir”, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” şeklinde sloganı attı.

 

Galatasaray Lisesi önünde, açıklamasını okuyan Cemal Canpolat, “Ülkemiz ne zaman zor durumda kaldı, CHP olarak kendi parti çıkarlarımızı bir tarafa bırakıp, il olarak ülkemizin çıkarlarını savunan, cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal geleneğinden gelen bir partinin mensuplarıyız. Bugün CHP olarak hem teröre karşı hem ülkemizin bağımsızlığı, özgürlüğü ve uluslararası sermayeye diz çökmemesinin mücadelesini veriyoruz. Genel başkanımıza yapılan saldırıyı bir kez daha burada kınıyoruz. Genel Başkanımızı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ne kadar ihtiyaç duyulduğunu, laikliğe bir kez daha ne kadar ihtiyaç duyulduğunu hep beraber görüyoruz. Ülkenin laik kalması için, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini bir kez daha bu ülkede gür sesle CHP olarak haykırıyoruz” dedi.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN 

Gündem  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun,   

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Related posts