Sarıyer Havuz sistemine hayır dedi

Sarıyer Minibüslerdeki yeni düzen “Havuz sistemine” hayır dedi.

İstanbul Gazetem Sarıyer ofisine gelen telefonlar üzerine ekibimiz Sarıyer mahallelerinde halkın yoğun olduğu pazar ve çarşılarda Sarıyerli vatandaşlara sordu.

Minibüs hatlarınızdan memnun musunuz ?  

Cevaplardan önce sizlere “Havuz sistemi” nedir ? açıklamasını yapalım.

Havuz sistemi bir ilçede bulunan tüm minibüs hatlarının ortak kullanım hakkıdır. Her minibüs ilçe genelindeki tüm hatlarda çalışabilir. Bir hatta ortalama üçyüz değişik şoförle karşılaşma imkanı demektir.

Sarıyerli vatandaşlardan alınan cevapların başlıkları şöyle

– Biz eski minibüsçülerimizi geri istiyoruz. Bu şoförlerini hiç birini tanımıyor tanıyamıyoruz. (Sarıyer Kilyos)

– Köyümüzün minibüsleri buranın yerli halkına aitti. Çocuklarımızı güvenle emanet edebiliyorduk. Kısaca bir örnek  vermek gerekirse burada yabancı şoförler çocuklarımızı yarı yolda bırakıyor. Bu konuyla ilgili acı bir olayımız gerçekleşti. Allah yardımcımız oldu ki, olay konusu çocuğun başına bir şey gelmedi. Ailesi durakta tartışma yarattı. (Sarıyer Kısırkaya)

-Bizler minibüs kültüründe dostluk arkadaşlık ve komşuluk esas olmuştur. Merkeze gelen minibüsçü komşularımız bizlerden ek ücret almadan yukarı “Namazgah” denilen yere götürüyor ve getiriyorlardı. şimdi yabancı şoförler merkeze getirdiklerinde bir ücret aldıkları gibi namazgah alanına çıkartırken yine ücret alıyorlar. Mahalle içinde iki ücret veriyoruz. Biz havuz mavuz sistemini istemiyor kendi mahallemizin şoförlerini istiyoruz. (Sarıyer R.Kavağı)

– Sabah 06.00 da minibüs olan durağımızda şimdi 07:00 veya 07.30 arası minibüs oluyor. İşlerimize geç kalıyoruz. Akşam en geç 23.00 da minibüsümüz Sarıyer’den kalkarken şimdi 20:0 dan sonra minibüs yok. taksi parası vermekten evimizin hesabı bir yıldır düzenini kaybetti. (Sarıyer Gümüşdere)

– Biz yıllardır bu mahallenin insanıyız. Minibüsçülerimiz bizim yıllardır komşularımızdı. Neredeyse çarşı pazarımızı dahi görüyorlardı. şimdi elimizde üç dört poşetle minibüse binsek çocuk gibi azar işitiyoruz. (Sarıyer  Tarabyaüstü)

– Yıllardır minibüsçü kardeşlerimizle bir aile gibi olmuştuk. yeni gelen minibüsçüler çok kaba ve küfürlü konuşmaları oluyor. uyardığımızda bizlerde aynı şekilde cevap veriyorlar. Sarıyer minibüsçüler derneğine hatta İBB Beyaz masaya bir çok kere şikayette bulundum. Hiç bir şey değişmedi. biz eski minibüsçülerimizi istiyoruz. her sabah her akşam tanımadığımız yüzlerle karşılaşmak istemiyoruz. bizim minibüs hattı bizlerde kendi minibüsçülerimizi istiyoruz. (Sarıyer İstinye) -İşe geç kalmaktan ve eve geç gitmekten bıktım.

-Havuz sistemini çok iyi biliyor ve her ay şikayette bulunuyorum. Bizler gibi bir birini tanıyan kişilerin olduğu güzergahlarda bu sistem olmaz. Olmamalıdır. Sarıyer – Beşiktaş hattında olabilir .Çünkü aynı hat üzerinde bir çok ilçelerin olduğu bir güzergah. Fakat ilçe içerisinde işe gidiş ve geliş saatlerimizi bilen komşularımız bizim minibüsçülerimizdi. Şimdi adama beş dakika bekler misin geliyorum dediğimde sanki inat yapar gibi beş dakikada erken gidiyor. Havuz sistemi ilçe içerisinde bulunan hatlarda olmaz. Ben kesinlikle karşıyım . (Sarıyer KOÇ ÜNİVERSİTESİ)

– Ben Rumeli kavağı mahallesi yerlisiyim. Sarıyer minibüsçüler dernek başkanı bizim mahallemizden bir arkadaşımız . Bu konu hakkında mahallemizde çok tartışma oldu. bazı hatların mahkemeye başvurduklarını duydum. Sonuna kadar destekliyorum. Mahallemizde ve bir çok mahallede bu sistem istenmiyor. (Sarıyer Rumeli Kavağı)

 

İstanbul Gazetem Sarıyer ofisi halkımızın en güvendiği “Mazlumların yanındasınız” dediği bir aile gazetesi konumundadır. Bu başlıklarda yüzlerce vatandaşımızın dertlerini dinledik.  Video görüntüleri ve röportajlar arşiv kayıtlarımızdadır. Gerekli işlemlerin yapılması için  yetkili kurumlara sunuyoruz.

 

SARIYER HABERLERİ İÇİN

————-  ”  ”  —————–

İstanbul Gazetem, İstanbul’daki tüm haberleri yerinden sizlere sunan İstanbul’un tek gazetedir.

Gündem  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun,   

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Related posts

37 Thoughts to “Sarıyer Havuz sistemine hayır dedi”

 1. Anonim

  Slm her keze hayırlı akşamlar aslında burdaki sıkıntıyı kımse vatandaşa anlatmıyor olay şu adlında ukame ve aksaray munubuscu odası köy duraklarına beşiktaş sarıyer b / 30 munubus duragı zarar verecek bi karar aldılar köy duraklarını hacıosman cıkarma gibi bilındıgı gibı daha önce taksim şişli durakları vardı kaldıran yine ukame ne zaman birleşti bu duraklar az cok biliyosunuz bunun üzerine köy arabaları hacıosman cıkarmaya kalktılar sonraki itırazlar sonucu bu kararı aldılar yine magdur burda öce vatandaş madur oldu sonrasıb/30beşiktaş sarıyer duragı magdur edıldi bu işin kolayı dıyosunuz herkez yerine gitsın olmaz nedeni istanbulda bu şekilde cok durak mahdur edıldı sarıyerde yapılırsa emsal teşkıl edecegınden bu karardan vaz geçmezler köy durakları keşke eski duzenlerınde calişsa sarıyerın içine kadar gelip yolcusunu boşaltım duragına gıtse hacıosman deyıl burda bizleride hoç görulu olun sizler olmasın bizler olmayız olay bu

 2. MuZo

  Tarabya üstü İstinye minibüs sahipleri duraklarını kaybettikleri için medya ya yanlış haber veriyorlar konuşan kişiler hep minibüsçülerin arkadaşı akrabası falan tamam eksiklikler olabilir ama bu düzen düzelir devlet yapmış bu havuz sistemi ni tüm Türkiye de de yapılmaya devam ediyor kimsede bu kaos yaratmaya çalışmasın

 3. mert çam

  bu sistem çok faydalıda sarıyerliler olarak bizler anlamadık bizler çözemedik bu sistem on numara beş yıldız biz kıymetini bilmiyoruz. YAZIK

 4. şevval İrez

  şimdi ben buradan soruyorum o kararı alanlara onlara deselerki
  bir gün beşiktaş,bir gün sarıyer,bir gün halkalı,bir gün kadıköy,bir gün kartal vs. vs.
  çalışacaksınız deseler bu adamlar sabah işlerine her gün zamanında gidebilirlermi gidemezler işte buradaki durumda tam o adam sanayi mah.oturuyor kilyosa çalışmaya gidiyor kısırkaya’da oturuyor 4.levente çalışmaya geliyor işe git gel 90-100km bunu yapan yetkililer hiç düşünmezmi SALDIM ÇAYIRA MEVLAM KAYIRA oturdugun masadan karar al vatandaş cezasını çeksin böyle bir saçmalık kabul edilemez.
  İSTANBUL GAZETEM İN
  İBB OUT

 5. ali taşkıran

  kesinlikle böyle bir sistem yürümez çünkü bir yerde çalışan minibüs 3 ay sonra geliyor aynı yere o yüzden benimsemiyor sabah isterse geliyor akşam nöbet tutmuyor ertesi gün gidip yakasına yapışacak kimse olmadıgı için adamlar rahat ama eskiden böylemiydi herkesin sabit çalıştıgı hat vardı herkes kurallara mecbur uyuyordu yanlış yapamıyordu.

 6. bayram gözcü

  BU SABAH 07:00 H.OSMANDAYIM İSTİNYE’ye GİDİCEM SAAT 07:30 GİBİ 0403 PLAKALI MAVİ MİNİBÜS GELDİ ESKİDEN 07:05 GİBİ İLK MİNİBÜS HACIOSMANDAN GEÇİYORDU ŞİMDİ GEÇMEDİ GEÇMİYOR GEÇMEYECEK BEN BU HAVUZ SİSTEMİNDEN NE ANLADIM YARIM SAAT MİNİBÜS BEKLE AKŞAM EVE GİDECEKSİN MİNİBÜS YOK ŞOFÖR YOLU BİLMEZ TARİFEYİ BİLMEZ BAZISI TIN TIN GİDER YOLDA BAZISI UÇAR YOLDA BİRBİRLERİYLE KAPIŞIRLAR KAVGA EDERLER ARAÇ İÇİNDE SİGARA İÇERLER YOLCUYU AZARLARLAR SÖZÜN ÖZÜ VATANDAŞLARIN ŞİKAYETLERİNİN BÜYÜK BİR KISMI BUNLAR GELELİM ESKİ MİNİBÜSLERİMİZE BU ADAMLARDA SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEGİLDİ FAKAT HER GÜN AYNI YERDE ÇALIŞTIKLARINDAN VATANDAŞA YANLIŞ YAPMA LÜKSLERİ YOKTU ŞİMDİ İSE HERGÜN YENİ BİR MİNİBÜS GELİYOR HERGÜN YENİ BİR ŞOFÖR SAYISIZ ŞOFÖR VAR ADAMLAR SÜREKLİ BURADA ÇALIŞMADIGI İÇİN KİMSEYİ TINLAMIYOR. SONUÇ İTİBARİYLE EVLİ EVİNE KÖYLÜ KÖYÜNE HERKES GİTSİN ESKİ HATTI NEREYSE GİTSİN ORADA ÇALIŞSIN BAŞKA ÇÖZÜMÜ YOK BU İŞİN EĞER BAŞKA FİKRİ OLAN VARSA YAZSIN BİZDE GÖRELİM TEŞEKKÜR EDERİM.

 7. ugur keser

  vatandaş bence derdini anlatamıyor gidelim köprüdenmi atlayalım napalım neden bu sistemi milletin başına bela ettiniz anlamıyorum

 8. halil darar

  havuz sistemi diye bişey icat etmişler vatandaş ne yapsın ben yüzme bilmiyorum kardeşim havuzunuz batsın

 9. Kadir korkmaz

  Eski şoför ler ve çalışma düzeninden memnumduk bi şikayetimiz yoktu şimdi bu havuz sistemi nereden çıktı anlamadım. Hiç iyi olmadı düzensizlik başı boşluk kaos var eski sistemi arar olduk yetkili arakadaşlar sesimizi duysun.

 10. dilek yıldız

  kimsenin memnun olmadıgı bir sistemde dayatmanın anlamını çözemedim

 11. CAN BAHCECI

  Ak parti ilce baskani ne is yapar yada belediye baskani vatandaslarin sikayetleri resmi kurumlardan aktarılsa daha iyi olmazmi vatandas perisan olmus ilce yetkilileri ayakta uyuyor

 12. Ali akkaya

  Kimseye bisey demeye gerek yok yaziklar olsun mahallede calisan eski minibusculere gitmeyin dedik calismaya devam edin dedik anlatamadik arkasina bakmadan gittiler sanki simdi cokmu mutlular

 13. Songul aksut

  Ben minibusculerin yerinde olsam giderim kendi duragimda calisirim vatandaslarda kurtulur kendileride

 14. NİHAT ACAR

  BEN ESKİ SİSTEMİN DAHA SORUNSUZ OLDUGU KANAATİNDEYİM BU SİSTEMİN EN BÜYÜK SIKINTISI ARAÇLARIN SÜREKLİ DEGİŞMESİ VE ŞOFÖRLERİN ÇALIŞTIGI GÜZERGAHA HAKİM OLAMAMASI ÇÜNKÜ SÜREKLİ DURAK DEGİŞİYOR ADAMLARDA ŞAŞIRIYOR VE BENCE EN BÜYÜK SORUN İKAMET ETTİKLERİ EVLERİN ÇALIŞTIGI HATLARA OLAN UZAKLIGIDIR.

 15. SALİM BULUT

  bu minibüsleri görmek istemiyoruz atalarımız boşuna dememiş nerde çokluk orada bokluk bizim durumumuz tam anlamıyla öyle 1000 tane şoför çalışıyor herkes keyfine göre çalışıyor denetleme yok ibb ne iş yapar seçim zamanı başkan adayı hangi yüzle bu mahalleri gezecek 30 yıldır oturmuş bir sistemi bozup havuz sistemi diye bir saçmalık getirdiniz yetkililer sizlere ağız dolusu sövmek istiyorum sizleri ALLAH’a havale ediyorum

 16. zuhal BAY

  SANKI BIRİLERI BILEREK KAOS ORTAMI YARATMAK ISTIYOR HALK AYAKLANSIN ORTALUK KARISSIN BANA ÖYLE GELIYOR YOKSA HERKESIN ZARARINA OLAN BIR SISTEMI MILLETE VE MINIBUSCULERE DAYATMANIN BASKA BIR NEDENI OLMAZ DIYE DUSUNUYORUM.

 17. Ufuk aydogdu

  Sayin yetkililer bu işin bir çözümü olmalı ya bu havuz sistemi ayetmi degistirilmiyor olmafiysa degistirin cokmu zor vatandas perisan gormuyormusunuz

 18. BULENT BAHCECİ

  Verin bizim eski minibuslerimizi sorun çözülsün

 19. Celal ekinci

  Gelen şoförler mutsuz giden şoförler mutsuz yolcular mutsuz kim mutlu sorun burada bence
  Şoförlere soruyorum niye sabah erken servise cikmiyorsunuz adam ne dese şasirirsiniz adam kilyosta oturuyormus kilyosta oturuyor baltalimanins işe geliyor bence en az 40-50km bir şöför sabah evden cikip 50 km yol gidip işine ulaşirsa zamaninda gelebilirmi şöför arkadas köylerde oturan en az 50-60 tane minibus var dedi yani her sabah 50-60 minibus yaklasik 2 saat evden erken cikmasi lazimki calisacagi yere ulassin bide bunun aksami var.ne bilim sanayi mah. oturup kısırkayada calismasi gereken bir şoför bence gece 4 gibi evden cikmasi lazim bence sabah işe erken gelemeyen şöför arkadasin suçu yok adam 50 km uzaktan geliyor büyük bir sorun bence çogu şöförün çalismaya gidecegi yer uzak oldugu icin surekli sabahlari gec kaliyorlar.

 20. Yunus POLAT

  Bu sistem neden sadece sariyer bölgesinde uygulandi bizleri kobay olarakmi kullaniyorsunuz yada 1 sene olmus her yer heryerde bir toplayan bile yok kimin eli kimin cebinde belli degil minibusun biri haciosmana 10dk cikiyor digeri 20dk. Sonra arkadaki gelip onu solluyor birbirleriyle yarismalar yolda kavga etmeler ya yemin ederim tam bir kaos mecbur olmasam minibusun yanindan gecmem yetkileri davet ediyorum gelin bir cayimizi icin derdimizi dinleyin beraber ağlaşalım baska cagresi yok her halde bu arada bu yorumu gazeteyi okuyanlar okur yetkililer okuyormu acaba şüpheli.

 21. SANİYE BULUT

  1.eskiden minibus 5 dk bir geliyordu
  Şimdi ya peş peşe birbirlerini kovalıyorlar isaret edip durdurmak istersin hiç biri durmazyada en az 15-20dk beklersiniz artı minibuse binemezsiniz.
  2.eskiden mahallemizde 15 minibus çalisiyordu hepsini taniyorduk bizlere yanliş bir hareket yanlış bir söylemde bulunmuyorlardı
  Şimdi çogu minibüs yaninda adam taşıyor
  Tlf. Kulaklarında ben burdayım önümdeki minibus nerede muhabbetleri ben trafikte kaldım sen kalk muhabbetleri ya 10km hızla giderler yada ralli yaparlar kesinlikle bisey söyleyemezsin hemen fırçalarlar şuanda kaç minibüs var bilmiyorum fakat bence 400-500tane minibus var bu kadar minibusun ne isi var mahallemizde
  3.eskiden yagmur çamur kar fırtına sabah erkenden minibüs vardı akşam son minibüsün kaçta kalktigini biliyoduk hergün bir araç son minibus oluyordu.
  Şimdi sabah yada aksam kaçta minibus var bilmiyoruz soruyoruz onlarda bilmiyor hergün minibusler şoförler degisiyor.
  4.en merak ettigim daha dogrusu bütün mahalleli merak ediyor bizim mahallemizde nedwn 30 yıldır çalısan minibusler gitti yerine hiç tanimadigimiz yüzlerce arac ve şöför geldi.yol ayni guzergah ayni hersey ayni sadece minibusler degisti KOMİK.
  YETKILILER SIKINTILARIMIZI DINLEMEK ISTERSE ÇÖZUME KAVUSTURMAK ISTERSE PAZARA GELIP ROPÖRTAJ YAPAN GAZETECILERDE TLF. NUMARAM MEVCUT ARAYABILIRSINIZ.YADA RANDEVU VERİN KİREÇBURNU MAH. MUHTARIMIZI ALIP GELELIM TEŞEKKÜR EDERIM.

 22. cengiz çam

  istanbul gazetem teşekkürler seni bizden başka gören duyan yok!!!

 23. YUSUF GÖZCÜ

  MİNİBÜSE BİN KAGNI ARABASI GİBİ GİDİYOR BİŞEY SÖYLESEN İN AŞAGI DİYORLAR
  BAZEN SANKİ BİR BİRLERİNE HALAT BAGLAMIŞCASINA GİDİYORLAR BAZEN YARIM SAAT MİNİBÜS YOK GELDİĞİ ZAMANDA BİNME İHTİMALİN YOK NEDEN BÖYLE OLDU BİZİM ÇEYREK ASIRDIR TANIDIGIMIZ ŞOFÖRLER GİTTİ YERİNE NEREDE DENGESİZ HERİF VARSA ONLAR GELDİ BU SORUNA LÜTFEN ÇÖZÜM BULUN HAVUZ MAVUZ ANLAMAM VATANDAŞ MAĞDUR MAĞDURİYETİMİZİ KİM BİTİRECEK İBB Mİ BİTİRECEK YOKSA BİZLER KENDİMİZ BİTİRELİMMİ UMARIM BU YAZDIKLARIMI OKUYAN BİR YETKİLİ VARDIR .

 24. Selim meydan

  benim sorumun cevabını bilen varsa cevaplasın eski minibüsleri neden uzatıp vatandasin tek vesait metroya ulaşmasini saglamadılar.
  Neden at izini it izine karıştırdılar benim mahallemde eskiden 6 araç çalisiyordu en fazla 15 şöför şimdi 1000 tane şoför çalışıyor buradan ihbar ediyorum bu yeni gelen şoförleri alkol uyuşturucu testine soksunlar abartmiyorum yarısı pozitif çıkar yarın bir gün dagevlerindeki ölümlü kaza burada olursa bunun hesabını kim verecek

 25. Servet güçlü

  Yetkililer dagevlerine neden gelmiyor biz 1 sebedir ne haldeyiz gören duyan yok gazetecilermi dinleyecek derdimizi beyaz masa şikayet ediyoruz tïk yok muhtara sikayetlerimizi bildiriyoruz yine çözüm yok ne yapalım şasirdik bildigim tek şey sizin sayenizde aksamlari taksiciler guzel is yapiyor
  Bu saçmaliga bir an önce son verin eski minibuslerimizi istiyoruzzzz.

 26. Suat şavset

  HAVUZUNUZ BATSIN SAYENIZDE TAKSICILERI ZENGİN ETTİK AMA CUMHURBAŞKANIMIZIN BİR SÖZÜ VAR AYNI ZAMANDA ARAP ATASÖZÜ
  “EDEN BULUR” ALLAH BÜYÜK.

 27. barbaros çalışır

  havuz sistemi değil tek kelimeyle zulüm havuzu yüzmeyi bilen var bilmeyen var attınız milleti olimpik havuza millet çırpınıp duruyor yetkililer yetkisini insanlara zulüm yaparak kullanmasın lütfen!!!

 28. dündar battal

  köydeki vatandaşlar eskiden tek vesait metroya gelemiyorlardı şimdi tek vesait geliyorlar fakat birleştirdiniz bir dünya minibüsleri kimin ne yaptıgı belli degil bu sorunun tek çözümü köy hatlarını metroya uzatıp eski araçların sabit çalışması tek çözüm yolu budur herkes metroya tek vesait gitsin herkes sabah ilk minibüsün akşam son minibüsün kaçta kalktıgını bilsin ama şimdi bir gün minibüs var bir gün yok gece 10da sarıyere gel kilyosa minibüs yok eskiden böyle degildi son minibüs kaçta kalktıgını herkes biliyordu

 29. Erhan çaygöz

  Sariyerde bir sürü muhtar var neden bu muhtarlar bir araya toplanip sorulmuyor biz şikayetlerimizi muhtarlara yapiyoruz kimse derdimize cagre olmuyor burdan söylüyorum vatandasi dinlemiyorsunuz hiç olmazsa 10tane muhtari bir araya toplayin sorun

 30. Erkan yener

  40 senedir dagevlerinde oturuyorum böyle zulüm görmedim biz eski minibuscu arkadaslarla cok mutluyduk minibusun ne zaman gelecegini biliyoduk simdi resmen bu yeni gelenleri salmışsınız çayıra mevlam kayıra vatandaş sabah minibus bulamıyor gece buyukdereden son minibus 00:30da kalkiyordu simdi 11de minibus bulun şanslısınız bazı minibüscu arkadaslara soruyorum onlarda istemiyor şu aşamada sanki bir iletişim bozuklugu var bunlarla sariyer belediyesi neden ilgilenmiyor yada ibb

 31. Eedem sarica

  Yetkililer neden bu sistemi getirdi bilmiyorum fakat bence hic iyi olmadi bir tane yetkili mahalleleri gezip insanlara sıkıntılarını sorsa belkide bu sıkıntılar yaşanmamış olacak ibb bu duruma bir an önce çözüm getirmeli yoksa birileri bu kural tanimaz minibüscüler tarafindan öldügü zaman hersey cok geç olacak

 32. mustafa

  İYİ GÜNLER BEN SENELERDEN BERİ SARIYER MAHALLESİNDE OTURMAKTAYIM BU MİNİBÜSLERDEKİ HAVUZ SİSTEMİ GELDİĞİNDEN BERİ ÇOK MAĞDUR OLDUK SABAHLARI ERKEN SAATTE MİNİBÜS BULAMIYORUZ AKŞAMLARI KİLYOS,KISIRKAYA GECE SAAT 24 TE MİNİBÜS VARDI ŞİMDİ AKŞAM SAAT 21 DEN SONRA KESİNLİKLE MİNİBÜS YOK.
  BİZLERDE MİNİBÜS HATLARIN METROYA UZATILMASINI İSTİYORUZ AMA SENELERDEN BERİ MAHALLEMİZDE ÇALIŞAN MİNİBÜSLERİN METROYA UZATILMANASINI İSTİYORUZ LÜTFEN BU KONU İLERE İLGİLİ ÇASLIŞMALAR YAPINIZ.BU YAPMIŞ OLDUĞUNUZ SİSTEM VATANDAŞA MAĞDURİYETTEN BAŞKA VERMİYOR..

  1. mesut

   benim adım aslan tamamen size katılıyorum ..
   belediye bu havuz sisteminden bir an önce vazgeçmeli..

 33. HILAL ERDUZ

  SARIYER MINIBUSLER HAVUZ SİSTEMİNE ALINDIGINDAN BERİ PERİŞANIZ HER GUN AYRI MINIBUSLER AYRI ŞOFÖRLER GÖRÜYORUZ YOLU TARIFEYI BILMEYEN ŞOFÖRLER BİRBİRLERİYLE YOLDA YARIŞAN BİRBİRLERİYLE KÜFÜRLÜ KONUŞAN ŞOFÖRLER BU YAŞANANLAR ANLATILMAZ YAŞANIR BİŞEY SÖYLESEN ÏN TAKSİYE BİN DİYE AZARLAYANLAR BU ADAMLAR NEDEN GELDİ HALA ANLAMIŞ DEGİLİZ IBB’ye SUREKLI ŞIKAYET EDIYORUZ KİMSE ÇAGRE ÜRETMİYOR BU MINIBUS VE ŞOFÖRLERİN HEMEN BIZIM MAHALLEMIZDEN GİTMELERİNİ ISTIYORUZ ESKİ MİNİBÜSLERİMİZDE BÖYLE SORUNLAR YAŞAMIYORDUK.

 34. BAYRAM GÖZCÜ

  istanbul gazeteme öncelikle teşekür ederim benim anlamadıgım tek şey vatandaş magdur esnaf magdur neden bu sistem hala devam ediyor ben cumhuriyet mah. oturuyorum burada aynı zamanda kasaplık yapmaktayım gelen müşterilerilerle sürekli muhabbet ediyoruz ben şahsen vatandaşların çok magdur oldugunu gördüm artı tarabyaüstü-istinye minibüs hattında hiç bir gegişiklik yok neden havuz sistemine alınıyor anlamadım bizim senelerdir tanıdıgımız minibüscü arkadaşlar gitti yerine hiç tanımadıgımız minibüscüler geldi bence ibb yada sarıyer belediyesi her kim ilgileniyorsa vatandasın sesini duysun böyle insanları magdur etmesinler.

 35. HİLAL ERDÜZ

  BEN 30 SENEDİR SARIYER’de OTURUYORUM BU HAVUZ SİSTEMİ YAPILDIGINDAN BERİ ÇOK MAGDURUZ BÖYLE SAÇMA SAPAN BİR SİSTEM OLAMAZ HER GÜN YENİ BİR MİNİBÜS YENİ BİR ŞOFÖR ÇALIŞIYOR MAHALLEMİZDE NE TARİFEYİ BİLİYORLAR,NE GÜZERGAHI BİLİYORLAR SÜREKLİ BİRBİRLERİYLE KAVGA EDİYORLAR YA 15 DK. MİNİBÜS BEKLİYORSUNUZ YADA PEŞ-PEŞE YARIŞ EDİYORLAR BİŞEY SÖYLEDİGİNİZ ZAMAN BEGENMİYORSAN BİN TAKSİYE DİYE AZARLIYORLAR AMA ESKİ ÇALIŞAN MİNİBÜSCÜ ARKADASLAR BÖYLE DEGİLDİ HEPSİNİ TANIYORDUK HEPSİ BİZİM MAHALLEMİZDE OTURAN ARKADAŞLARDI UZUN UZADIYA YAZMAYA GEREK YOK BÜYÜKŞEHİR DUYSUN SESİMİZİ BU SAÇMA SAPAN MİNİBÜSCÜLER GİTSİN MAHALLEMİZDEN ESKİ MİNİBÜSLERİMİZ GERİ GELSİN AYRICA İSTANBUL GAZETEME TEŞEKKÜR EDERİM.

Comments are closed.