Tuğba ÖZAY ve SURVIVOR

04

 
04
Ünlü sanatçı ayağının tozuyla “İstanbul Gazetem” okuyucularının merak ettiği soruları cevaplandırdı.

İstanbul Gazetem Magazin sorumlu müdürü Sinem Kayacan ile birlikte  , Ünlü sanatçı Tuğba ÖZAY “İstinye Park AVM ‘de ” Survivor dönüşü İstanbul Gazetem okuyucularının merak ettiği soruları cevaplandırdı.

En çok merak edilen soru ,Tuğba Özay neden Survivor teklifini kabul etti ve yarışmaya katıldı?

-Survivor Türkiye ve Dünyanın bir numaralı Realite Show ve yarışma programı. Sosyal medyada sevenlerim de katılmamı istiyorlardı. Üç senedir acun medya bu teklifi sunmak istiyorlarmış zaten . Acun Medya ve ekibi güvendiğim tanıdığım kişiler,  hal böyle olunca ortak nokta bulmak sorunsuz oldu. Fakat çok hazırlıklı değildim. Hazırlık sürecim olmadı. Bir baktım Dominik adalarında Survivor yarışmasının içerisindeyim. Cep telefonlarımız elimizden alınınca anladım ki yeni hayatım bu adada başlıyor. Çok farklı bir dünya orası yarışmadan öte bir şey . Survivor bir hayat , oraya gitmeden önce her türlü hazırlık yapılmalıdır diye düşünüyorum. Sadece kas gücü değil ,kafa gücü de şart. Gerçi Survivor sürprizlerle dolu bir dünyanın adı .

13101302_10206073594378950_1857585727_nSURVIVOR bittiğinde kimlerle görüşeceksiniz .?

Ben her zaman insanlara şans veririm. Ön yargı taşımam. Ben değişmedim. Yunuş Günçe , Yılmaz Morgül ile görüşürüm. Gönüllülerden Semih ve Gizem Kerimoğlu ile görüşürüm.

SURVIVOR , Tuğba ÖZAY ‘ın ününe ün kattı mı?

İnsanlar benimle ilgili farklı düşüncesindeyken , üç ay boyunca beni çok iyi gözlemlediler, “Hükümet gibi dobra kadın Tuğba Özay” paylaşımlarından anlıyorum ki beni duruşumla , asaletimle insanların yüreğinde yerimi aldım. Sokağa çıktığımda ,önümü kesen insanlar ,”Seni seviyoruz” diyorsa bence kazanan ben oldum .

Tuğba Özay kimi Favori görüyor, yarışmada kurgu var mı?

Kesinlikle Semih diyorum . Atakan başarılı bir yarışmacı ,sporcu kimliği var. Fakat Semih parkur başarıları  ,ada hayatı mağduriyeti  ve izleyici olarak sevilen biri bunlar birleştiğinde favorim Semih diyorum. Yarışma kesinlikle kurgu değil .Bir hafta önce birinci çıkıyorum halk oylamasında ,bir hafta sonra elenebiliyorum. İlk sözlerimde dediğim gibi sürprizlerle dolu bir dünya Survivor .

Birazda ada hayatından bahseder misiniz. Geceleri küçük misafirler , açlık ,wc ihtiyacınız kısaca oradaki yaşam ortaklığı ?

Bir kere gerçekten yarışları kaybederseniz en büyük sorun “açlık” ile karşılaşıyorsunuz. sonrasında gelen uykusuzluk adanın gerçek sahipleri küçük misafirlerimizle rahatsız olmadan uyumayı öğretiyor. Böcek ,fare,yengeç,sinek vb canlılardan asla korkmadım. Onlar adanın gerçek sahipleri benim arkadaşlarım oldular neticede  bizler misafiriz.  Hiç bir yarışmacı arkadaşımıza ekstra bir katkı gelmiyor. Gerçekten açız ,gerçekten uykusuz ve gerçekten böceklerden korkan arkadaşlarımız oluyor. Her şey gerçek olduğu için Survivor bu kadar başarılı bir yarışma . Acun Medya önce sağlık diyor. Müdahaleler yerinde ve ekipman olarak çok zengin . Hiç bir şey noksan değil .

Kazanan siz olsaydınız  ödülünü ne yapacaktınız ?

Öncelikle bir köy okulu yaptırırdım. Eğitime çok önem veriyorum. Sonra kendi projelerimi faaliyete geçirir ve Anneme bir araba alırdım.

Tuğba Özay’ın bundan sonraki projeleri nelerdir?

Albüm hazırlığım var.  Şarkılarımın sözleri bana ait olan bir albüm çıkartma hazırlığım var onu devam ettireceğim.  Survivor’da bile iki şarkı besteledim.  Sekiz şarkılık bir albüm olacak . Klip hazırlıkları ve flim galamız var .Tiyatro oyunlarım devam edecek yazın turnede oluruz .Ve tabii Acun Medya ile bir sürpriz proje olabilir. Acun Medya çok profesyonel ,bende böyle bir ekiple bir çalışma yapmak isterim. Acun beyin benim hakkımdaki sözleri beni çok mutlu etti. Ben her zaman sevgiden yana oldum. Sevgi paylaşılarak güzeldir.

Siyaset?

Hayatın içinde olan bir insanın siyasetten uzak durması imkansızdır. Sanatçı bu hayatın içinde olduğuna göre ,yaşamımız siyasettir. Biz sanatçılar bu yolda bir çok şey yapmak zorunda hissetmeliyiz. STK larla dernklerle projelerin içinde olmalıyız diye düşünüyorum.

SONSÖZ 

İstanbul Gazetem’e  Sinem Kayacan ve ekibi çok teşekkür ederim. Bu sohbet tadındaki röportajdan çok mutlu oldum. Tüm okuyucularınıza sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.

13081671_10206073594178945_599017098_n         13120799_10206073594818961_816267932_o

İSTANBUL GAZETEM 

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları:

İstanbul bölgesinde ki tüm devlet kurum ve kuruluşları,[Belediyeler ,Belediye Müdürlükleri,Hastaneler,Kaymakamlıklar,Sendikalar Ve Okullar)

İstanbul bölgesindeki tüm dernek ve dernek kurumları,

Vakıflar,sosyal çalışma platformları,

Siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları,

İstanbul bölgesinde şirket kurum ve kuruluşları,

İstanbul ilçe mahallelerindeki aboneler….

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

Yenilenen içeriği ile yeni çalışmalarımızda yer almak isteyen siz değerli okuyucularımız bizimle irtibata geçiniz.

Varol Kısa

0535 248 40 23

 

TUĞBA ÖZAY 

Mankenliğe 1994’de bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı “Sonradan Görmeler” televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır.

1995’de Miss Model of Turkey seçilmiş, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır. 1996’da Paris’te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye’ye dönmüş, ancak yine de aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmiştir.

1996 sonrası kariyerinin temel taşları şu şekilde sıralanabilir:

  • 1997’de Mahsun Kırmızıgül ile “Hemşerim” TV dizisinde oynamış, “Aynalı Tahir” TV dizisinde bir yardımcı rol üstlenmştir.
  • 1998’de bir özel TV kanalında otomobil dünyası temalı bir program sunmuştur.
  • 1999’de “Çiçek Taksi” TV dizisinde oynamıştır.
  • Sonraki yıllarda, “Zehirli Çiçek”, “Yapayalnız” ve “Bizim Otel” gibi TV dizilerinde önemli roller almıştır.
  • Mehmet Ali Erbil ile Çarkıfelek programını sunması kariyerinde belirleyici bir aşama olmuştur.
  • 2001 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde en iyi manken-model seçilmiştir.
  • Ferhan Şensoy’un sahneye koyduğu “Dün Gece Ormanda Çok Komik Bir şey Oldu” oyunu ile öğrencilik yıllarının aşkı tiyatroya dönüş yapmıştır.

Tuğba Özay hareketli özel hayatı ile de Türk magazin basınının gözdeleri arasında yer almaktadır.

Ağustos 2007 – Ocak 2008 tarihleri arasındaki hapishane günlerinin anılarını Haziran 2008’de “Bedel” adı altında kitaplaştırdı. 2010 yılında ilk albümü Armoni yayınlanmıştır.

Related posts