Oda TV ile Yıldırım arasında 500 binlik dava

Oda TV ile Yıldırım arasında 500 binlik dava

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, internet haber sitesi ODA TV ‘ye 500 bin TL’lik dava açtığı haber sitesi odatv.com  tarafından bugün okuyucularına duyuruldu. Bu haber bir çok ulusal basın tarafından da servis edildi. İşte konuyla ilgili açıklamalı haber ….

 

Yıldırım Ailesi “kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu” gerekçesiyle Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu’dan şikayetçi oldu. Yıldırım’ın avukatı aracılığıyla Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, “Dünyayı sarsacak belgelerden Binali Yıldırım’ın iki oğlu çıktı”, “Oğlu Binali Yıldırım’ı dinlemedi mi?”, “Böyle oğlum olsun 1 milyar borcum olsun diyecek” başlıklı haberler nedeniyle Odatv’nin cezalandırılması istendi.

Dava dilekçesinde, Binali Yıldırım için 250 bin, Erkam Yıldırım için 125 bin ve Bülent Yıldırım için 125 bin lira manevi tazminatın Yalçın ve Terkoğlu’ndan tahsil edilmesi istendi.

Yıldırım’ın, Odatv’nin “Böyle oğlum olsun 1 milyar borcum olsun diyecek” başlıklı haberinden sonra 500 bin lira gibi yüksek bir tazminat talep etmesi dikkat çekti.

 

Haberin detayı geliyor…. 

 

HABER     / İSTANBUL GAZETEM 

Related posts