Sarıyer Belediyesi durmadı, iki park daha açtı

Sarıyer Belediyesi durmadı, iki park daha açtı

Sarıyer Belediyesi durmuyor ! İki park daha açtı

 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ, göreve geldiği günden bugüne kadar çocuklara her zaman önem verdi. SAGEM ve AKADEMİ en büyük projelerinden biri olarak tüm Türkiye’de ses getiren hizmetler arasında yer aldı. Ve aynı zamanda park açılışlarıyla yine Sarıyerlilerin gönlünde taht kurmaya devam ediyor. En yakın rakibi AK Parti’ye 24 bin oy fark atan Başkan GENÇ, kaldığı yerden hizmetlere bu haftada devam etti. 

 

BİR GÜNDE İKİ PARK AÇILIŞI

 

BABA KENAN VE KAZIM KOYUNCU PARKI AÇILDI

 

Sarıyer Belediyesi’nin “Vefa Projesi” kapsamında hemen her mahallede bulunan parklarda yaşattığı unutulmaz isimlere Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu ve Sarıyer Spor Kulübü’nün efsane isimlerinden Baba Kenan da katıldı.

Sarıyer Belediyesi park açılışlarına Sarıyer’in efsane kaptanlarından Baba Kenan’ın ve Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun isimlerini verdiği iki park ile devam etti. Açılışlarda konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu topluma katkı sunan dostlarımızı unutmamak için isimlerini Sarıyer’de yaşatıyoruz” dedi.

Sarıyer’in efsane kaptanı

 

İlk olarak Maden Mahallesi’nde yenilenerek halkın kullanımına sunulan Baba Kenan Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Sarıyer Kulübü’nün sembol futbolcusu ve yılların yöneticisi (Baba) Kenan Dereli’nin adının verildiği parkın açılışına ailesi başta olmak üzere Sarıyer Spor Kulübü taraftarı ve çok sayıda seveni katıldı.

Kazım Koyuncu şarkılarla anıldı

 

Kocataş Mahallesi’nde yenilenen parka ise Karadeniz’in hırçın çocuğu Kazım Koyuncu’nun adı verildi.  Kardeşi Niyazi koyuncu ve dostlarının bulunduğu açılışta sanatçı şarkılarıyla anıldı. Doğum gününe iki gün kala yapılan açılışta Koyuncu’nun çok sevdiği laz böreği vatandaşlara ikram edildi. Açılış Niyazi Koyuncu konseri ile son buldu.

HABER VAROL KISA   / İSTANBUL GAZETEM 

Related posts