Asparagas Haber – Gölge Kadın yazıyor

Asparagas Haber – Gölge Kadın yazıyor

  Gazetecilik sosyal medyada iki fotoğraf paylaşmak veya reklam ilan müdürleri adı altında şarlatan ehliyetsizleri toplamak, eline gazeteni verip dağıtım yaptırdığın şahısları gazeteci diye tanıtmak ve tabii uydurma haber yaptıktan sonra utanmadan kendi kendini yalanlamak sananlara sesleniyoruz. siz gazeteci veya gazete sahibi değil sadece “ŞARLATAN”sınız. 

Gazete ve gazetecilik gerçekten kutsal meslekler ve kurumlardır. Çünkü bilgisi olmayan okuyucunu her hangi bir konu hakkında bilgilendiriyorsun.  Türkiye Cumhuriyeti resmi dini “İslam” ve İslam dininin Halifelerinden Hz. Ali ” Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” dediyse biz gazetecilerin her öğrettiğimiz konu hakkında vebal taşıma vicdanımız olması gerekmektedir.

İstanbul Gazetem ve İmtiyaz Sahibi Varol Kısa son dört yılda yakaladığı muhteşem çıkışın asıl sebebi işte tam da budur. Gölge kadın olarak yıllardır Varol Kısa ile çalışıyorsam onun dürüst, ahlaklı ve doğru haber vurgusundan başka hiç bir şey değildir. Ve benim her köşe yazım yüzbinler tarafından okunuyorsa işte diğer şarlatanlar gibi olmadığımız ve para değil dava insanları olmamızdan geçmektedir.

Yıllarca gazetecilik bölümlerinde okuyan ve ulusal basında çalışanlar bile bu yerel basın sahipleri ve çalışanları kadar havalı değillerdir. Şu kadar yıl sektördeyim, şöyle gazeteciyim, böyle gazeteciyim diyerek kendilerini olmadıklarından çok fazla gösterme çabasındaki koskocaman “HİÇ” ordusu ….

Neden bu kadar kızgınsın gölge kadın diyeceksiniz.? 

CHP Kongre için sadece İstanbul il ve ilçelerinde durdurma kararı verdi. 1 Aralıkta bu karar tüm ajansların eline geçti ve İstanbul Gazetem sizlere dilekçeyi ve konuyu yayınladı. Gel gör ki bazı basın organları bunu İl Başkanı görevden alınıyor veya seçenek hakkı doğuyor diyecek kadar abartan “ASPARAGAS” haberler ile değerlendirmeyi ihmal etmedi.  Sen bir basın kurumu isen sorarım İl Başkanı görevden alınırsa senin karın nedir? Elbette aynı kendileri gibi koskocaman bir HİÇ. Fakat il başkanlığının dikkatini çekerlerse iki seçenek var.

1- Güzel bir hak edilmemiş para kazancı

2- Şikayet veya uyarı bildirimi .

İşte asıl amaçları birici seçenek olanlar 3 Aralık CHP Genel Merkezden gelen dilekçe ile “Kongre Devam , İl Başkanı devam ” haberi yazacak kadar yüzsüz olması da ayrı bir gerçek oluyordu.

TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALAMAK 

Hz. Ali’nin sözleriyle başladığımız köşe yazımı ; bir ata sözü ile bitirelim. “Tükürdüğünü yalatırlar” işte olan budur. Üç gün önce asparagas haber yapanlar şimdi yalama pozisyonunda diz çöküp yola devam ediyor.

Tüm okurlarımıza bizlere olan güven ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyor ve ilçe kongrelerinde görüşmek üzere diyorum. Gölge Kadın her zaman sizlerle olacaktır.

 

HABER     / İSTANBUL GAZETEM 

Related posts

One Thought to “Asparagas Haber – Gölge Kadın yazıyor”

Leave a Comment