CHP’de Tedbirli Disiplin Kaldırıldı

KILIÇDAROĞLU, MERSİN’de AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu Rıza Zarrab nasıl oldu da Türkiye Cumhuriyetinin sırlarını teslim aldı ve bu sırları Amerika’ya götürdü. Kim bu sırları verdi, bunu çık anlat. Yani bunu da Amerikalılar mı ortaya koysunlar. Sen devleti yönetiyorsun, o zaman çık bunların tamamını bu millete anlat. Salı’ya kadar bekliyorum Sevgili Erdoğan, gözlerinden öpüyorum senin” dedi.

DEVLET SIRLARINI ZARRAB’A KİM VERDİ, HANGİ PARAYLA SATIN ALDI

Gelin en iyisi bir soru daha soralım. Şimdi İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, yabancı devlet lehine siyasi ve askeri casusluk yapmaktan ötürü Rıza Zarrab’ın malvarlığına el koydu. Yabancı devlet lehine siyasi ve askeri casusluk yaptığı için. Soru şu- Sevgili Erdoğan yanına doktoru al beni iyi dinle- bu Rıza Zarrab’a devletin sırlarını kim teslim etti? Bir de söylüyorum, casus diyor savcı, askeri ve siyasi bilgileri aldı ve götürdü yurtdışında birilerine verdi. Ben sana Bilal’e sorduğum gibi, Bilal’e anlattığım gibi sana anlatıyorum. Rıza Zarrab’a bu sırları, bu bilgileri kim verdi? Ve bu bilgiler verilirken hükümette kim vardı? Ben gayet iyi biliyorum. Şimdi soruyorum, bütün Mersinlilerin önünde soruyorum. Öyle kaçmak, kıvırtmak falan yok. Efendim dün hayırseverdi şimdi casus oldu yok. Casussa bu bilgileri kim verdi? Ben vermedim, ben devleti yönetmiyorum. O zaman kim verdi, hangi parayla satın aldı bunları? Hangi parayla satın aldı? Kendisine Salı’ya kadar izin veriyorum. Sevgili Erdoğan Salı’ya kadar otur, düşün, bakanlar kurulunu topla, arzu ediyorsan Binali miydi, Milyon Ali miydi? Binali’ydi değil mi? Evet Milyon Ali onun da çocukları var, o da başka dümenler çeviriyor.

Şimdi istersen yanına onu al, diğer bakanları al oturun konuşun. Bu Rıza Zarrab nasıl oldu da Türkiye Cumhuriyetinin sırlarını teslim aldı ve bu sırları Amerika’ya götürdü. Kim bu sırları verdi, bunu çık anlat. Yani bunu da Amerikalılar mı ortaya koysunlar. Sen devleti yönetiyorsun, o zaman çık bunların tamamını bu millete anlat. Salı’ya kadar bekliyorum Sevgili Erdoğan, gözlerinden öpüyorum senin.

 

CHP’de Tedbirli Disiplin Kaldırıldı

 

TEDBİRLİ DİSİPLİN – KESİN İHRAÇ KARARLARI KONGRELERİ DURDURDU

CHP’de İstanbul il ve ilçe kongrelerin durdurulması “tedbirli disiplin, kesin ihraç “ kararları nedeni ile olduğu belirtiliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile örgütten sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Genel Sekreter Kamil Oktay Şıngır imzası ile İstanbul il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelge kongre sürecini durdurdu.
188 delege ile en yüksek Kurultay delegesine sahip İstanbul’da kongreleri durdurma örgütte şok etkisi yarattı.

CHP Genel Merkezinin bir çok kere İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ı uyardığı belirtiliyor.

CANPOLAT OLAĞANÜSTÜ TOPLANTILAR YAPTI

Kılıçdaroğlu’nun uyarısı üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın başkanlığında toplandı.
Kadıköy İlçe başkanı ve yönetim kuruluna yapılan “Tedbirli olarak disipline sevk işlemi”nedeni ile Kılıçdaroğlu’nun göstermiş olduğu tepkisi sonucu, İl Yönetimi “Kadıköy üzerinde Disiplin kararındaki “tedbir “ kararını kaldırdı.

GENEL MERKEZ İLE İPLERİ KOPARDILAR

CHP İl Başkanlığı, Genel Merkezin ısrarlı tutun nedeni ile disipline sevk işlemlerinde Ümraniye, Bahçelievler İlçe Başkanlıklarının “tedbirli disiplin” kararını önceden kaldırdığını. Kadıköy İlçe Başkanlığı ve Yönetiminin “tedbirli disiplin” sürecini ise Cuma gecesi kaldırıldığını iddia ediliyor.  

 

 

SON 48 SAATTE NELER OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aldığı karar bakalım ilçelerde neler getirecek. Haber detayları geliyor…. Bizden ayrılmayın…

 

 

 

 

Related posts