Beşiktaş Belediyesinde Aile saltanatı yıkıldı

Aile fertlerinin neredeyse tamamı Beşiktaş Belediyesinde çalışıyordu.  Şimdi o saltanat yıkıldı.

 

İstanbul Emniyet Müdürülüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Beşiktaş Belediyesi’ne  an itibariyle operasyon düzenledi. Ekiplerin belediyedeki dijital verileri inceliyor. Çok sayıda polis sabah saatlerinde Beşiktaş Belediyesi’ne geldi. Polis ekipleri belediye binasında arama yapıyor.
 
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yardımcısı Rıfat Örnek de görevinden uzaklaştırılmıştı. Hüseyin Avni Sipahi’den ise bir açıklama gelmedi. Eski şöförü ve şuan meclis üyesi Ali Bağdatlı ise sessizliğini sürdürüyor.

 İşte AKŞAM gazetesi saltanatı böyle açıklamıştı.

19 TEMMUZ 2015

Eşinin ağabeyi ve eşinin teyze çocuğunu başkan yardımcısı yapan Hazinedar yüksek bütçeli birimleri de onlara bağlamış. Hazinedar, eşinin kardeşi Yüksel Özgür Yavuz’a Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bağladı. Eşinin kuzeni Rıfat Örnek’e ise tam yedi müdürlük bağlandı. Mustafa Sarıgül’e yakınlığıyla bilinen Necmettin Erbakan’ın kuzeni Sabri Erbakan, belediyeye bağlı Beltaş’a mali işler sorumlusu olarak atandı. Hazinedar’ın eski çalışma arkadaşlarının bir bölümü de yine belediyenin değişik birimlerine atandılar.

Hazinedar’ın en tepki çeken görevlendirmesi ise Hüseyin Sipahi oldu. Başkan seçildikten sonra belediyeye yerleştirdiği akrabalar ise şunlar:

Kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç (Özel Kalem) n Halasının kızı Heyecan Halime Şahin (Başkan Yardımcısı) Kuzeni Ali Bağdatlı (Meclis üyelerinden sorumlu meclis üyesi)Kuzeni Devrim Bağdatlı (İmar’da memur) Kuzeni Berkay Bağdatlı (Özel Kalem) Eşinin kuzeni Rıfat Örnek (Başkan Yardımcısı), Eşinin kardeşi Yüksel Özgür Yavuz (Başkan Yardımcısı)Eşinin kuzeni Adem Yavuz (Danışman)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

 
KIZ KARDEŞİ DE GÖREVDEN ALINMIŞTI
 
Soruşturma kapsamında 17 Ocak tarihinde Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. 25 Ocak tarihinde de Hazinedar göreve geldiğinden beri özel kalem müdürlüğünü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç son olarak bulunduğu Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ ?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında konuştu. ‘Burada bir su kaçağı var’ ifadesini kullanan Erdoğan, rüşvet örneği verdi. ”İş adamlarımız, vatandaşlarımız, kendilerinden rüşvet talebinde bulunulduğu zaman yüzleşmeye var mısın dediğimizde birçoğu kaçıyor. Hem şikayet ediyorsun, hem de suç üstü dediğimiz zaman da bundan kaçarsanız biz o zaman burada görevi suistimal edenleri nasıl ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

DETAYLAR GELİYOR

 

İSTANBUL’DA HANGİ BELEDİYELER SIRADA?

 

Bir cevap yazın