Atatürk Türk kamuoyunda yer aldı

Atatürk Türk kamuoyunda yer aldı

 

Atatürk Türk kamuoyunda uzun zamandır tartışma konusu olmuyordu. bir gazeteci ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak çok üzülüyordum. Özellikle Atatürk isminin müfredat dersleri hariç hiç bir yerde geçmediğini düşünüyordum ki bugün gazetelerde ve TV larda tartışma konusu olması beni çok mutlu etti.

Ben Varol KISA. İstanbul ilinde yaşayan ve son 10 yıldır yerel basın sahipliği yapan bir Türk Vatandaşıyım. Türkiye Cumhuriyetini 1923 yılında bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sevdalısı biri olarak günlerimizin çoğu zamanında Atatürk ismini kullanmadığımızı görmek beni çok üzmüştü. Bende sosyal medyanın nimetlerinden yararlanarak akşamları Facebook’da “Varol lider” isminde kurduğum sayfamda Mustafa Kemal ATATÜRK’ü konuşmaya başladım.

Bunun sebeplerinden biri Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK  için sosyal medyalarda hakaret içeren sözlerin olması, heykellerine saldırılması ve fetvacı cemaatlerin halen Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyette olmalarına bir tepki olarak sesimizi duyurmaktı.

Tarih 19/03/2019 olduğunda sabah gazeteleri açtığımda Atatürk isminin siyasi tartışmalarda örnek temsil etmesi beni gerçekten mutlu etti. Bu sevincimi sizlere köşe yazımda duyurmak istedim ve bilgisayarımın başına geçtim. dilerim devamı gelir ..

 

REKLAMIN KÖTÜSÜ OLMAZ.

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Yalçın Topçu   “Atatürk’ü dilinden düşürmeyenlerin mevzu istiklal ve istikbalimiz olunca Atatürk’ü birden unutmaları; onun ve ceddimizin vatan-millet için neleri, hangi şartlarda göze alarak mücadele ettiğini yok saymaları da düşündürücüdür.” diyerek siyasi rakibine cevap vermesi dahi beni mutlu etti. Çünkü ATATÜRK o kadar büyük bir komutan ki; anca bu güzel sözlerle onun kim olduğu açıklana bilirdi. Kendisine çok teşekkür ederim. Dilerim herkes ATATÜRK’ün bu ülkeyi nasıl kurduğunu unutmaz.
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ni siyasete dahil etmeyin diyorlar. Bizim kahraman ordumuz bu milletin seçtiği siyasi iradenin emrinde hareket eder. Demokrasi işte budur. Dün Mustafa Kemal Atatürk‘ün Çanakkale’de anlattığı ve Çanakkale kahramanı olarak daha sonra da Cumhurbaşkanı olarak başkomutanlık yaptığı, bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak başkomutanlık yaptığı bu millet aziz millettir. ” demesiyle anlıyoruz ki;
Bu açıklamada ise Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sosyal medyalarda karalama için yapılan Çanakkale Savaşında yoktu! Hakaretlerine en güzel cevabın verilmesi olmuş. Gerçekten yürekten bu iki devlet adamımıza da teşekkür ediyor ve tüm yetkililerimiz den bu hassas konuları halkımıza öğretmelerini rica ediyorum. Belki onlar bir siyasi rakiplerine cevap niteliğinde sundu. Fakat asıl olan alt yapısıdır.
Ben Varol KISA olarak tüm yüce Türk Halkımıza seslenmek isterim ki  Ulu Önder Başkomutan  Atatürk Türk kamuoyunda yer alıyor sa halen huzurlu bir ülkedeyiz ve huzurlu bir milletiz.
“Ne Mutlu Türk’üm diyene” ve Afrin’de bizler için savaşan tüm Mehmetçiklerimizin, komutanlarımızın, devlet yetkilillerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.

Bir cevap yazın