Ayazağa Mahallesi Trafik çilesi

AYAZAĞA MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN MEKTUP VAR !

İstanbul Gazetem mahalle sorunlarını yakından takip etmeye devam ediyor .Ayazağa muhabirimiz  Adem Yılmaz mahalle sorunlarını bire bir sıkıntısını çeken Ayazağa’lılara sordu .
 
      Ayazağa mahallesi ulaşım trafiği okullar açıldıktan sonra çok kötü duruma geldi. Resmi nüfusu 55 bin gayri resmi 80-100 bin arası olan Ayazağa halkının, sabah ve akşam işe gidiş geliş saatlerinde düzensiz bir yolu olduğu için Ayazağa mahallesinin yoğun olan araç trafiği, Ayazağa mahallesinde yaşayan öğrenci ve öğrenci velilerinin yaz tatilinde olmasından dolayı trafik konusu yaz aylarında fazla gündeme gelmedi.
 
    Yaz döneminde Trafik konusunda ne belediye  nede muhtarlık etkin bir  çalışma ve çaba göstermediklerinden dolayı, yaz tatili bittiği günden itibaren Ayazağa halkını ulaşım yönünde araç trafiği felç etmeye başladı.
   
    Son 2 yıldır neredeyse en büyük sorun haline gelen araç trafiği bizleri Ayazağa halkını çileden çıkarmak üzeredir.
    Ayazağa’da oturan bizler AYAZAĞA -YEŞİLTEPE arası ve AYAZAĞA -MERKEZ’den Ayazağa çıkışına işkence çeker olduk, nolmalde AYAZAĞA içinden en uzun mesafeden AYAZAĞA çıkışına 5-10 dakikada çıkacağımız yolu ortalama 45 dakika yada 1 saatte çıkar olduk.
   Sabahları Beykent Üniversitesi öğrencilerinin Toplu Taşıma yerine, Zevkine Göre Kendi Araçlarıyla Gelmeleri ,YEŞİLTEPE’den DEREBOYU caddesinden başlayan trafik AYAZAĞA ÇIKIŞINA kadar ve Maslak’tan başlayan trafiğin Beykent üniversitesi önüne kadar devam etmesine neden olmaktadır.
     Akşamları ise  ayrı bir sorun, akşam trafiği Ayazağa’ya gidiş Maslak’tan itibaren Ayazağa girişine kadar tıkalı. AYAZAĞA- YEŞİLTEPE arası ise Ayazağa Halkının hiçbir alternatifi olmayan (Toplu Taşıma Yolu ), Ayazağa içinden yeşiltepe ana yol üzerinde sorumsuzca sağlı sollu park edenler yüzünden tam bir çile haline geldi. Ulaşım yönünde sirkülasyon gösterdiği Ayazağa mahallesi’nin, bir giriş bir çıkış olması yüzünden burada Yaşayan halk çileden çıkmış durumdayız.
 
     Hiçbir yetkili ve dernekler bu duruma müdahale etmiyor. Ayazağa halkını temsil etiğini düşündüğümüz Ayazağa muhtarlığının yönetime geldiği günden itibaren Ayazağa’nın bir çok sorunları için dilekçe yazdık ilgilenen yok diyerekten sorunları çözmek yerine dilekçe yazdık bahanesiyle üzerinden atmaya çalışıyor. Muhtarlık olarak Ayazağa’nın sorunları için yazdıkları dilekçeleri takip ederek çözüm sağlanması için uğraşan bir muhtarlık anlayışı şuana kadar gözle görülür bir etki yapamamıştır .
 
 Halkımız ise yıllarca dilekçe dahi yazmayan bir muhtarlık olduğunu düşünerek en azından bu muhtar dilekçe yazıyor diyerekten kendini avutuyor oysaki Ayazağa yönetimi MUHTARLIK ve MECLİS ÜYELERİ eski tas eski hamam aynı düzende devam ediyorlar olan Ayazağa halkına oluyor,çileyi zorluğu halk olarak bizler çekiyoruz.
 
Ayazağa yıllardır hizmet bekliyor yollarının yapılmasını,mülkiyet sorununun çözülmesini,sosyal tesisler yapılmasını ama seçilen hiçbir seçilmiş Ayazağa halkına hizmet yerine Ayazağa halkını kullanarak siyaset yapma yolu olmamalıdır.
    
 
” Biz Ayazağa halkı olarak ilk önce Sarıyer Belediyesi’nden AYAZAĞA-YEŞİLTEPE otobüs yolunun beton bariyerle gidiş geliş olarak bölünmesini,
 
AYAZAĞA MEYDAN’daki ve ana yollardaki TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI engelleyecek şekilde sağlı sollu araç parklanmasının engellenmesini,
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK ŞUBE’den talebimiz ise en azından sabah saatlerinde AYAZAĞA GİRİŞ ÇIKIŞINA bir TRAFİK EKİBİ yada bir YAYA TRAFİK POLİSİ verilmesini ayrıca resmi 55 bin nüfuslu AYAZAĞA MAHALLESİ içindeki altenatifi olmayan ANA YOL ve TOPLU TAŞIMA yolu olan Atatürk caddesi ve AYAZAĞA-YEŞİLTEPE ana yolunun TRAFİK EKİPLERİ ile kontrolünün sağlanması talep ediyoruz”
 
 
     Ayazağa halkı olarak,İmkansız yada çok büyük bir talebimiz yok.Bu çözüm önerilerimiz en azından Ayazağa halkının bir nebze olsun ulaşım konusunda nefes almasını sağlayacaktır. Yetkililerden bu konularda duyarlı olmalarını AYAZAĞA HALKI olarak talep ediyoruz..!
 
 
 

AYAZAĞA MAHALLESİ HALKI

 

 

 AYAZAĞA ŞUBEMİZ ve MUHABİRİMİZ ADEM YILMAZ ‘A DESTEK OLMAK İÇİN REKLAMLARI ZİYARET EDİN .

 

 

Bir cevap yazın