Ayazağa’da hafızlık merasimi

İstanbul Gazetem Ayazağa

Ayazağa’da hafızlık merasimi

11.12.2016 Pazar günü merkezi İstanbul Sarıyer Ayazağa Mah. Olan Ayazağa erkek Kur’an kursunun geleneksel olarak düzenlediği HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Ayazağa merkez camiinde öğlen namazından önce gerçekleşen programa, İstanbul il müftü yardımcısı Mehmet YAMAN, Beyoğlu müftüsü Aydın YIĞMAN, Sarıyer ilçe müftü vekili Harun KALAFAT ve beraberinde mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve birçok STK’ların da katılımıyla devam etti.  
Programın açılışında konuşan SARIYER Müftü vekili Harun KALAFAT yaptığı konuşmada Türkiye genelinde Yüz yirmi bin civarında belgeli hafız yetiştiğini ve bu sayının giderek artacağını değinen KALAFAT Ayazağa Kur’an Kursu yöneticilerinin’de bu konuda yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı şükranlarını iletti. 
Beyoğlu ilçe müftüsü Aydın YIĞMAN’ın yaptığı selamlama konuşmasında, Hafızlık eğitiminin önemine dikkat çekerek; bu bağlamda yetişen hafızlarımızın sayesinde ümmeti Muhammed’i büyük bir vebalden kurtardıklarını kaydetti. 
Ayazağa Kur’an Kursu Derneği adına konuşan İbrahim ALTUN’ da Ayazağa mahallesinde Kırk yılı aşkın bir zaman diliminde Kuran’ahizmet ettiklerini, yüzün üzerinde hafız yetiştirdiklerini, bu Kur’an eğitiminin ve hafızlarımızın artarak devam edeceğini söyledi. ALTUN ayrıca kursumuzdan mezun olan öğrencilerimizin Diyanet işleri Başkanlığınca açılan imamhatiplik ve Kuran Kursu öğreticiliği sınavlarında  başarılı olup görev aldıklarınıda belirtti. Ardından İcazet alan öğrenciler Mahsun KARAKOYUN, Eyüp DİLMAÇ, İnanç KARAKOÇ, Metin KAYA, Sait KORKUT, Ercan GÖRKAN, Muharrem KARADAYI, Gökhan DİLMAÇ Kur’an-ı Kerim tilavet ettiler. 
Program da  kapanış konuşmasını yapan İstanbul Müftü Yrd. Mehmet YAMAN gündeme ilişkin Beşiktaş ta yapılan menfur terör saldırısını lanetleyerek ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozamayacaklarını, bu konuda halkımızın çok dikkatli ve uyanık olması gerektiğini söyleyerek, saldırıda hayatının kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet gazilere ise acil şifalar diledi. YAMAN konuşmasında bu hafızlık eğitiminin önemine değinerek bu müesseselerden yetişen neslin vatanına,  milletine ve bayrağına bağlı bir nesil meydana geldiğini kaydetti. YAMAN konuşmasında hafızların yetişmesinde emeği geçen Hocalara da ayrıca teşekkür etti.  
Program yapılan konuşmalardan sonra hatıra fotoğrafları çekilerek icazet alan hafızlara hediyeler takdim edildi. Program yapılan ikramların ardından son buldu. 

 

 

Haber VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın