Barış Manço anılıyor Kadıköy Belediyesi

 
 
 
 
 
 
BARIŞ MANÇO KADIKÖY’DE ANILIYOR
 
1999 yılında Moda’daki evinde kalp krizi sonucu vefat eden Barış Manço ölümünün 17. yılında her yıl olduğu gibi bu yılda Kadıköy’de çeşitli etkinliklerle anılacak.
 
Kadıköy Belediyesi’nin Manço ailesi ile birlikte ve Halkbank’ın desteğiyle müze haline getirdiği Moda’daki Evi, her yıl olduğu gibi 31 Ocak günü 24:00’e kadar ziyaretçilerine ücretsiz açık olacak. Barış Manço Evi açıldığı, 9 Haziran 2010’dan bu güne kadar 150.000 ziyaretçi sayısı ile 7’den 77’ye herkese hitap ediyor.
 
Barış için 7’den 77’ye şarkılar…
 
Barış Manço’nun ölüm yıldönümü olan 1 Şubat Pazartesi akşamında Manço ailesi, dostları ve sevenleriyle Caddebostan Kültür Merkezi’nde anma etkinliği düzenlenecek. Gecede Cemil Demirbakan, Eylem Pelit, Gültekin Kaçar, -Mert Türkmen ve Turhan Yükseler’den oluşan Tehlikeli Madde Grubu Barış Manço’nun şarkılarını söyleyecek. Gecenin bir başka özelliği ise Meyra’nın da konuk sanatçı olarak Manço’nun şarkılarını söyleyecek olması.
 
Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri Barış abileri için söyleyecek
 
Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri de 1 Şubat akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek anma töreninde, Barış abilerinin çocuklar tarafından çok sevilen 2 şarkısını seslendirecek.
 
Barış Manço Sergisi CKM’de..
 
Kadıköy Belediyesi Barış Manço Evi’nde, Barış Manço’nun zengin kişiliğinin yanısıra, kültürel zenginliğiyle de pekiştirdiği değerli eşyaları ve fotoğraflarından oluşan sergi, Caddebostan Kültür Merkezi’nde , 1-10 Şubat tarihleri arasında gezilebilecek.
 
 
 
Barış Manço Anma Etkinliği Tarih: 01 Şubat Pazartesi
 
Saat : 20.30
 
Yer : Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)

Bir cevap yazın