BAŞKAN ERDOĞAN ; KANAL İSTANBUL İÇİN SON NOKTAYI KOYDU

İstanbul Gazetem gündem ve son dakika haberleri ile sizlere yayın yapmaya devam ediyor. Türkiye Gündemi ve son dakika haberleri İstanbul Gazetem sitemizden an ve an takip edebilirsiniz. 
Haftalık basılı yayınımızı belediyeler ve ilçe binalarından ücretsiz temin ediniz. 

BAŞKAN ERDOĞAN ; KANAL İSTANBUL İÇİN SON NOKTAYI KOYDU

Erdoğan ‘çok yakında’ deyip büyük müjdeyi verdi!
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nda yeni etabın açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kanal İstanbul projesi en yakın zamanda ihaleye çıkıyor. 11 farklı üniversiteden 200’ün üzerinde bilim insanı bu projeyi inceledi. Bu proje diğer katkılarının yanında Türkiye,’nin stratejik gücüne çarpan etkisi yapacaktır” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı-Odayeri Kesimi (Kınalı- Çatalca Kavşağı Arası) Açılış Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta yaptığı konuşmasında ‘Kanal İstanbul en yakın zamanda ihaleye çıkacak. Kanal İstanbul’u ülkemize kazandırmakta kararlıyız’ dedi.

 

Son dakika haber İstanbul Gazetem

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

 
 
Terör örgütleri tarafından haince şehit edilen Aybüke öğretmen istiklal mücadelemizin günümüzdeki bayraktarlarıdır.
Biz bu ülkeyi kadın ve erkek omuz omuza mücadele vererek kazandık. Cumhuriyetimizi bugünlere kadınlarımızın fedakarlığı ile getirdik.
Baskıcı, ayrımcı politikalara biz son verdik. Bundan sonra da kadınlarımızı dışlayan faşist zihniyete geçit vermeyeceğiz
Bugün burada Türkiye’nin gururu abidelerinden olan 400 km uzunluğundaki Marmara otoyolunun bir bölümünü daha açıyoruz.
İstanbulumuzun trafik yükünü önemli ölçüde azalttık. Bugün ise Kuzey Marmara otoyolunun Kınalı – Çatalca kesimini sizlerin hizmetinize sunuyoruz. Yol, su medeniyettir.

“KANAL İSTANBUL EN YAKIN ZAMANDA İHALEYE ÇIKIYOR”

Rami Kışlası kütüphanesinin inşasına da başladık. Muhteşem kütüphaneyi inşallah yakında İstanbullu kardeşlerimizin hizmetine sunacağız.

Bu kardeşinizin çılgın projem dediği Kanal İstanbul projesi de en yakın zamanda ihaleye çıkıyor. Bugüne kadar 11 farklı üniversiteden bu projeyi inceledi. Bakanlıklarımız süreci yakından takip ediyor. Ufku ari, vizyonu sığ, önyargılarının esiri olmuş kimi çevrelerin insafına terk edilemeyecek kadar mühim bir projedir.

İdeolojik saplantılarla hareket edenlere değil milletimizin ne istediğine bakıyoruz. Birileri istemese de Kanal İstanbul’u ülkemize kazandırmakta kararlıyız.

Türkiye ayağına vurulan prangalardan bizim dönemimizde kurtuldu. Sadece hayal kurmadığımız hayallerimizi gerçeğe dönüştürdüğümüz bir yere geldik.

Cumhuriyet tarihimiz boyunca yapılan hizmetlerden daha fazlasını 17 yıla sığdırdık.  Derdimiz vatandaş evinden çıkınca 45 dakikada havalimanına ulaşıyor. Modernizm budur.

Dünyanın en büyük 3 havalimanından bir tanesini İstanbul’a kazandırdık mı? Gidince ihtişamını görüyorsunuz dimi… Şimdi onun hemen yakınında dev bir şehir hastanesi yapıyoruz. İnşallah onu da bu yıl açacağız.

 

kaynak : Haber7 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=HZeeHp3q7_I