Başkan Usta’dan Öğrencilere Yarıyıl Tatili Mesajı

Başkan Usta’dan Öğrencilere Yarıyıl Tatili Mesajı

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Usta, öğrencilere tatili sportif, sanatsal, kültürel ve sosyal aktivitelerle değerlendirmelerini tavsiye etti.

Başkan Usta, mesajında şu ifadelere yer verdi: “2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Yarıyıl tatiline giren ve karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimize, kıymetli velilerimize, fedakar öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiasına iyi tatiller diliyorum.

Sevgili öğrenciler, yarıyıl tatili dinlenme zamanı olmak ile birlikte derslerimizdeki eksiklikleri de tamamlamak için iyi bir fırsattır. Bunun için tatili en iyi ve faydalı biçimde değerlendirmelisiniz. Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan sizlerin sorumluluk bilinciyle, planlı ve kararlı bir şekilde çalışarak hedeflerine ulaşacağından, başarılarını daha da yukarıya taşıyacağından eminim. Sizlerin başarılı olması, ülkemizin geleceğini çok daha güçlü kılacaktır.

Tatil dönemini değerlendirirken ilçemizdeki kütüphaneleri, sanat akademisini ziyaret etmenizi, spor ve sanat kurslarımıza katılmanızı önemle tavsiye ediyorum. Bunun yanı sıra kitap okumanız, şehrimizdeki tarihi mekânları, müzeleri gezmeniz, kültürel ve sosyal aktivitelere katılmanız kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır.

Her biriniz bizim için ayrı bir değersiniz. Siz kıymetli evlatlarımızın hayallerini destekliyoruz. Büyük bir özveriyle yetiştirilen sizleri yeni mekanlar ve imkanlarla buluşturarak geleceğe en güzel biçimde hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Eğitimde, bilimde, teknolojide, sporda ve sanatta hem ilçemizi hem ülkemizi gururlandıracak yeni hikayeler yazacağımıza yürekten inanıyorum.”

 

GAZİOSMANPAŞA VE TÜRKİYE GÜNDEMİ BURADA