Bebek Şenliği, Başkan Akpolat İstanbullularla

İstanbul Gazetem / Beşiktaş Haberleri

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT BEBEK ŞENLİĞİ’NDE İSTANBULLULAR İLE BİR ARAYA GELDİ

İstanbul’da her yıl geleneksel hale gelen ve bu sene 13. sü düzenlenen Bebek Şenliği konser ve aktivitelerle başladı. Bebek Park’ında gerçekleşen şenliklere vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da etkinlik alanını ziyaret ederek katılımcılarla sohbet etti, stantları gezerek vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

 

İstanbul’da geleneksel hale gelen ve Bebek Parkı’nda her yıl binlerce İstanbulluyu bir araya getiren Bebek Şenliği çeşitli aktiviteler ve konserlerle başladı. Bebek Park’ına İstanbul’un birçok yerinden insanlar akın etti. Şenlik kapsamında düzenlenen özel dans gösterileri sahne performanslarıyla izleyenleri büyüledi. Çocuklar karne tatilinin ilk gününde atölye çalışmalarına katılarak keyifli zaman geçirdi. Çeşitli müzik gruplarının sahne aldığı şenlikte İstanbullular parçalara eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Akpolat: Beşiktaş’ı festivallerin merkezi haline getireceğiz

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat Bebek Şenliği’ne gelerek, stantları ziyaret ederek vatandaşlar ile sohbet etti. Başkan Akpolat bir tasarım atölyesinde tezgahın başına oturarak çeşitli tasarımlar yaptı. Kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla fotoğraf çektiren Başkan Akpolat Beşiktaş’ın festivallerin merkezi olacağını belirtti ve şunları ifade etti:

‘’Bebek şenliği gibi gelenekselleşmiş şenliklerimizi devam ettireceğiz, onlara yeni değerler katacağız. Bu festivallerde insanlarımız günlük hayatın koşuşturmasından sıyrılıp müziğin sanatın iyileştirici gücünden faydalanıyorlar. Dolayısıyla bu alanların çoğalması bizim

için çok önemli yeni dönemde biz bu alanların çoğalmasını destekleyeceğiz. Beşiktaş’ı bir festival kenti haline getirmek istiyoruz. Her kuşaktan insanlarımız bu festivalde buluşuyor ve günlük hayatın koşuşturmasından bir anlamda sıyrılıyor. İnsanlarımızı sağlıklı yaşam ile doğa ile buluşturuyoruz. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak hem Beşiktaş’ta hem İstanbul’da bilimle, kültürle, sanatla, sporla insanlarımızı tanıştıracağız.’’

 

 

Sıradaki Haber