Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı

AYNUR İŞCİ

İstanbul Gazetem Gazetesi olarak ilçelerde aday adaylarımızla buluşuyor ve sizlerin merak ettiği soruları kendilerine yöneltiyoruz. Bugün evlerinize CHP Beşiktaş belediye Meclis Üyesi Aday Adayı AYNUR İŞCİ’yi getireceğiz. 

 

İlçesinde sevilen isim, CHP Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Gazeteci Yazar Aynur İşci kimdir , neden aday olmak istedi ve neden meclis üyesi olmak istiyor bir tanıyalım sizi?

  Yerelde başarılı olmanın temel kuralı ve koşulu, seçmen ile iletişim kurmaktır. Gönül birlikteliğini sağlamaktır. Siyaset ve ticareti aynı sayanlar seçmeni de müşteri sanıyor. Öyle siyaset yapıyor. Ama siyaset ruhla yapılır, o ruhu da ideoloji yaratır.”

 

Niçin aday adaylığı ?

  Uzun yıllar gazeteci olarak emek verdiğim mesleğim de Halkla İlişkiler ve Müşteri İlişkilerinde tecrübeliyim. Beşiktaş’ta meclis üyesi seçilmem halinde, kadına şiddeti önleme, kadının ekonomik yaşama daha fazla katılımı, yeşil çevre ve yeşil girişimcilik, dezavantajlı sınıfında olan kadın, genç ve engellilerimizin sorunlarını çözümüne katkı projelerimi meclise taşıyacağım. Eğitim özgürlüğünün çerçevesinin genişlemesi adına başta Beşiktaş için, İstanbul ve ülkem için yararlı çalışmalar yapacağım.

 

Beşiktaş kentleşmede önde bir ilçe, sizin meclis üyeliğiniz de ne değişecek?

  Beşiktaş’ta çarpık kentleşme var onlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz elbette, onları uygulamaya getirebilmek için sabırsızlıkla bekliyorum diyebilirim.  Ekonomik sıkıntılar yaşayan lise öğrencilerinin burs almaları için çalışacağım. Meclis’e önergeler sunacağım. “Mahalleleri, mahallenin özgücü olan mahalle meclisleri ile birlikte yöneteceğiz” Böylelikle Beşiktaş kentlisi yerel yönetimin merkezinde olacaktır. Tarih kokan semt Beşiktaş önemli dini ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken ilçe, modern alışveriş ve iş merkezleriyle İstanbul’un en hareketli köşelerinden katılımcı, şeffaf bir yönetim felsefesi ve ‘doğru projelerle’ Beşiktaş’ın tarihiyle, eğitim, kültür, sanat, yüksek eğitim seviyesiyle, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlılığıyla iş, alışveriş, turizm, eğitim merkezi olmasıyla çağdaşlık merkezi olarak “Beşiktaş bugünkü konumundan çok daha fazlasını hak ediyor.”

 

Sosyal siyasi alanlardaki çalışma projelerimizi anlatalım dilerseniz?

 

 Üretime önem veriyorum. Bu güne kadar ürettiğim siyasi anlamdaki fikirlerimi ve ticari alandaki birikimimi toplum yararına kullanmak istiyorum. – Özel sektör alanında ki teknik ve yasal mevzuata hakimim. – STK ve yaşadığım çevre ile sıkı ilişki ve bağlarım var. Onlarla işbirliği içerisindeyim. – İçinde bulunduğum toplumu harekete geçirme, heyecanlandırma onlarla birlikte aktif olabilme özelliğine sahip bir yapım var. – Sosyal ilişkilerle, oyumuzu arttırabileceğime inanıyorum. – Bu güne kadar sosyal alanda başarılı çalışmalarım var. ” Beşiktaş Belediye Meclis üyeliği aday adaylığına başvurumu yaparken “Emek en yüce değerdir” düşüncesi ile hak eden arkadaşların önemli sıralarda yer alması dileğimle aday gösterilemezsem de , her zaman olduğu gibi partimin neferi olarak tüm aday arkadaslarımın yanında çalışmalarıma devam edeceğim.

Hayalimiz Beşiktaş, hedefimiz İstanbul… 

Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Aynur İşci röportajı – VAROL KISA / Beşiktaş 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.