Beşiktaş Belediyesi borç istedi

İstanbul Gazetem Beşiktaş

CHP yerel seçimlerde en rahat kazandığı ilçeyi kimlere teslim etti.?

İstanbul’un değil  Türkiye’nin en iyi belediyesi olarak gösterilen Beşiktaş Belediyesi İBB bütçelerin onaylanmasından bir kaç gün sonra “70 Milyon” borçlanma izni istemesi CHP Kalesi görülen Beşiktaş ilçesi için kafa karıştırıcı sorularla gündeme yeniden geldi. 

İŞTE KENDİ SÖZLERİYLE BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI 

Belediyecilik namusu timsaliyiz… Sözleriyle baslayan Hazinedar o günlerde neler anlattı.

 
Beşiktaş’ta imarı durdurmuş durumdayız. Biz burada devrim yapıyoruz. 3 yılda bir mahallede verilen ruhsat sayısı kadar çalışma yapılıyor. Ihlamur dere boyu, ortaköy, dereboyu, mecidiye, yıldız mahallesi… (Bu mahallelerle ilgili imar durumu haberimiz çok yakında İstanbul Gazetem’de olacaktır. Takip etmeye devam ediniz)
İmara açtığım zaman orayı tahmin bile edemezsin yıkılır yapılır bambaşka bir şehir ortaya çıkar tasavvuru doğru yapın şehir kimliğinin değişeceği her tarafın inşaat haline geleceği, inşaat ve kötü bir sirkülasyon ortaya çıkacak. Parsel büyük, tek bina uygulamasında insan sirkülasyonu, araçların sirkülasyonu, mikser sirkülasyonu… inanılmaz karmaşık bir şehir düzenine taşır bizi…
 
Belediye devir alırken 30 civarında borcu vardı. İskan hariç ciddi miktarlarda para hiç almadık. İmar bölümünde kilitlenmiş bir yapıdan söz ediyoruz. 60 küsür inşaat var ilçemizde . Herhangi bir ilçede mahallede gerçekleşen inşaat sayısı düzeyinde. (Beşiktaş inşaat sayıları İstanbul Gazetem ‘de) 
Geçmiş bütçelere bakın, işçilerimize yüzde yüze yakın artırmışız. 3,5 milyon tl extra para ödüyoruz. 1,85 milyon tl si temizlik işçilerine fazla para ödüyoruz. Biz Beşiktaş’ı temizliyoruz, İBB parklarını da biz temizliyoruz diğer alanları da biz temizliyoruz. Maliyetlerimiz fevkalede yüksek.
 
Yetki devri
 
CHP ve MHP gruplarının belediye birliğinde yaptığı uzlaşma neticesi grupbaşkan vekillerinin de mutabık kaldığı bildirim neticesinde yetki devrinin olacağı bilgisi geldi.
Biz bütçe tasarlarken bunu dikkate almadık. Vergilerde yetki devri gerçekleşecek, şehrimizin vergilerini biz koyacağız. Beşiktaş gerçeğine uygun vergilendirmesini yapacağız. Para burada ikinci unsur.
 
Bir yere kadar dayandım
Festivaller için bütçemizin yüzde 1 veya 1,5 unu ayırmışız.(Festival demişken araya giriyoruz. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anma gününde Beşiktaş Belediye başkanı Murat hazinedar “Peyzaj Günü” kutlamaları düzenleyerek bando ekibini Beşiktaş caddelerinde dolaştırdı.)  Sponsorlarla yapıyoruz. çoğunluğu sponsorlarla yapılıyor. Böyle ciddi rakamlar ayırmıyoruz. bizim siyasetimizin en temel göstergesidir kültür bütçemiz…
 
Bu yıl çok önemli projeleri hayata geçireceğiz. Levent Kültür Merkezini bitiriyoruz. Hastaneyi bitiriyoruz. inşaatımız sürüyor. Bakanlığın iznini bekliyor eskiden tabi böyle yoktu.
2017 Ihlamura giriyoruz UKOME’den onay bekliyoruz. Şair Nedim ve Nüzhetiye için caddeyi planladık. Gerekirse bütün cadde trafiğe kapatalacak. Yeni bir Ihlamur çıkarmak istiyoruz.
Tüneller metro geliyor.
2017 Ortaköy Kültür Vadisi ihale edilecek. İBB nin çok önemli yetkileri var bu konuda.
ARALIK 2017  MECLİS TOPLANTISI 

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar bir çok yerel basında kendisinin en iyi başkan ve Beşiktaş belediyesinin moder,çağdaş, sosyal belediyeciliğini anlatırken gelin görün ki belgeler tam tersini söylüyor. Her şeyin tam olduğu Beşiktaş Belediyesi 70 MİLYON bankalardan borçlanma izni isterken tüm detayları yine İstanbul Gazetem ‘den takip edebileceksiniz. Maddelerin açılımını, borçlanma sebebini ve geçen iki yılın ardından Beşiktaş Bütçesini sizlere kalem kalem anlatacağız.

 

Facebook Sayfamıza ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın