Beşiktaş Ihlamur Parkı Dayanışma

ihlamur_parki_eylemleri_dayak_yediler_kovuldular_cikmadilar

BİR İLÇE AYAKLANIYOR!

Ağladım gözyaşlarım döndü denize
Ben derdimi kimseye söyleyemedim
Kurşunlara gelirken arka mahallede
Düştüm de yerlere bir of demedim.

Başıma neler geldi sana diyemedim
Beni kaç kere dövdüler
Adını söylemedim of of of of
Yıkılsın evin.

Ağladım gözyaşlarım düştü ateşe
Yine de bu yangını söndüremedim
Bağıra bağıra yazdım seni içime
Bir kez olsun yüzünü güldüremedim

 

DSCF5087İstanbul / Beşiktaş ilçesinde bulunan Ihlamur Parkı olaylarından sonra olayların sebebi olan parkı incelemek için fotoğraf makinemi aldım ve “Ihlamur Parkı”na gittim. Girişi tarih kokan parkın etrafında demir paneller örtülü. Yıkılan bir panelin arasından geçtim ve parkın içerisine girdim.  Etrafa bakarken bir panelin üzerinde “Çıkmam Burdan” yazısına gözüm takıldı .Bu yazı aslında herşeyi anlatıyordu. Yüzde bilmem kaçına sahip inşaat firması veya yüzde kaçına sahip mal sahibi üzülerek söylüyorum ki buranın inşaat imarı çıktığında harici kazanç elde edecek bilmem kaç kişi , asıl sözlerim sizlere .

  Bir gün  birileri gibi show yapmak için değil , sadece kendiniz olarak gelin, sizlerde bir bakın bu katletmek istediğiniz parka. Eğer hala insansanız ve hala vicdanınız varsa. İki küçük not sizlere zaten engel olacaktır.

DOĞAL YAŞAM BİTMESİN ve ÇIKMAM BURDAN

13654270_10206516752217619_803086795283958272_nParkın içerisinde bir demir parmaklıklara asılmış ağaç figürü çizili kağıtta şöyle yazıyor “Doğal Yaşam Bitmesin” .. 

Buranın Ihlamur Parkı Dayanışma üyeleri olan mahalle sakinleri neden mi isyan ediyor, neden mi kapılardan kovulsalar, demir kapılar yüzlerine kapansa, seçtikleri başkanları yüzlerine dahş bakmasa ve daha da ileri gidip dayak attırsa da neden “Çıkmam Buradan” diyor. Çünkü betonlaşan Beşiktaş ilçesinde artık yeşil alan kalmıyor. Mahallenin çocuklarının oynadığı tek alan ellerinden gidiyor. İçeri girdiğinizde bisiklete binen çocuklar, top oynayan çocuklar, mahallelinin çay sohbetleri yaptığı çimler var. Asıl üzücü olan nedir biliyor musunuz ? Koskoca bir tarih var Ihlamur Parkında..

Tüm geçmişini silmeye çalıştığınız Ihlamur Mahallesi sakinleri elbette direnecek sizlere. Çünkü onlar tarihlerine, geleceklerine sahip çıkıyor. Bu yüzden hiç bir toplum suçlanamaz ve seçtikleri başkanlarının korumaları tarafından insanlık dışı muameleyi hak edemez . Haber VAROL KISA / İSTANBUL GAZETEM 

 

IHLAMUR PARKI DAYANIŞMA ÜYELERİNE SALDIRI

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar,  meclis toplantısına girmek isteyen Ihlamur Parkı dayanışma üyelerine haber vermeden park alanında basın açıklaması yapmak istedi.  . Durumdan haberdar olan mahalle sakinleri parka giderek başkana kendi merak ettikleri soruları sormak için yaklaştı.  Basın açıklaması öncesinde yaşanan arbedede iki yurttaş korumalar tarafından darp edildi.

Hazinedar,  belediyenin halihazırda 1/5000’lik plandaki imar artışına dava açtığını, asıl şikayet merciinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olduğunu söyledi. İstanbul Gazetem olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bu konuyu araştırmak üzere ekip arkadaşlarımızı gönderdik .

Haber Detayları geliyor. …

NOT : 14/07/2016 tarihinde Ihlamur Parkı Dayanışması saat 19:30 da parkta toplanacaktır. Duyarlı vatandaşlarımızı destek olmak için davet ediyorlar.

 

Bir cevap yazın