Beşiktaş ikiye bölündü

İstanbul Gazetem  Beşiktaş ilçesinde en çok okunan gazetedir.


Beşiktaş ikiye bölündü

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ soruşturmalarından sonra “Yurtdışı” yasağı gelen CHP’li ilk Belediye Başkanı oldu.

 

Meclis toplantısında gündem dışı konuşan Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Op. Dr. Zeynep Civelek Caynak, ani bir kararla bu konuşmayı önergeye çevirmeye karar verdi.

 

 Hazırladığı konuşma metninden kısa notlar

  15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemizde yaşanan olaylar ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar´a yönelik karalama kampanyası olduğunu söyleyen Çaynak, ‘Kişisel ihtirasları peşine düşenler toplumun değil kendi menfaatlerine hizmet etmektedirler. 15 Temmuz darbe girişimi felaketi ve sonrasında yaşananalar. Her gün acıyla yatıp acıyla kalkıyoruz. Maalesef bu günlerde bu karmaşık ortamdan yararlanan, kişisel menfaatlerini, ülke menfaatlerinden, ortak değer ve paydalardan daha ön planda gören, bazı fırsatlar tarafından Belediye Başkanımız Sayın Av.Murat Hazinedar´a karşı daha göreve geldiği ilk günden itibaren,başlatılan karalama kampanyası, iftira ve suçlama boyutuna getirilmiştir. Bu kişiler ve destekçileri, ülkemizde neyle ve kimlerle mücadele etmemiz gerektiğini bile göremeyecek kadar körleşmişler, hırslarına yenik düşmüşlerdir.” dedi.

 

Gündem dışı konuşması önerge olarak Meclise sunuldu. Buraya kadar sorun yok. Sorun önergeden sonra başladı.

 

Gündeme “Murat Hazinedar’a Meclis üyelerinden tam destek”  olarak düşen haberlerin saklanan kısmını İstanbul Gazetem olarak siz değerli okuyucularımıza açıklıyoruz .

 

İŞTE PERDE ARKASI OPERASYONLAR

 

CHP Beşiktaş Meclis üyeleri tam destek vermedi.

Önergenin verilmesinin ardından CHP Beşiktaş Meclis üyelerinin bir kısmı Meclise yazılı dilekçe vererek aynı fikirde olmadıklarını, ayrılık noktalarını net bir şekilde dile getirdiler. Şerh koyan Meclis Üyeleri açıklamalarında

 

Beşiktaş Belediye Meclis Başkanlığına

05 Eylül tarihinde Meclis Birleşiminde okunan duyurunun aşağıdaimzaları bulunan biz meclis üyeleri; Metnin bazı cümlelerini kabuletmediğimizi beyan etmemize rağmen sanki duyurunun tamamına katıldığımız şeklinde açıklamada bulunulmasının yanlış olduğunu belirtir bu duyuruyu yapma mecburiyetinde bırakıldığımızı arz ederiz.

Darbe teşebbüsünde bulunan teröristlerin Türk Adaletine hesap vereceklerini ve en ağır cezalarla cezalandırılacaklarını ümit ediyor ve inanıyoruz.

Ayrıca ; Adil Yargıya intikal eden bir konu ile ilgili fikir beyanında bulunmamızın da Kanunen suç olduğunu bildiğimizi belirtir, Adli mercilere intikal etmiş ve Yurt dışı çıkış yasağı konmuş olduğu anlaşılan  Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar hakkında her hangi bir görüş beyan etmediğimizi saygılarımızla arz ederiz. 07/09/2016

CHP BEŞİKTAŞ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ 

Affan Keçeci, Hatice Çeker, Mustafa Mercan, Ediz Feiz, Mustafa Kantar, Safiye Taylan, Özlem Özcan, Cevdet Bayram

İSTANBUL GAZETEM
İSTANBUL GAZETEM

Bazı yerel basında çıkan haberlerin aksine tüm Meclis üyeleri hatta Ak Parti Meclis üyeleri Murat Hazinedar’ı desteklemiyordu. Algı yöntemi ile asıl kampanya başlatanlar kimlerdi ? Yargıya intikal eden bir konu hakkında destek vermek, fikir beyan etmek suç mudur? değil midir?

Haber Detayları geliyor… Bizden ayrılmayın.

Her zaman dediğim gibi “”sürç-i lisan ettiysek affola” .

Haber : VAROL KISA 

 

————-  ”  ”  —————–

İstanbul Gazetem, İstanbul’daki tüm haberleri yerinden sizlere sunan İstanbul’un tek gazetesidir.

BEŞİKTAŞ  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun,   

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın