BEŞİKTAŞ KENT KONSEYİ’NE KADIN BAŞKAN

BEŞİKTAŞ KENT KONSEYİ’NE KADIN BAŞKAN

 

Beşiktaş Kent Konseyi 2019-2021 1. Dönem Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı dün akşam Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ile başlayan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın da katıldığı genel kurulda Beşiktaş Kent Konseyi başkanlığına Firdevs Koroğlu seçildi.

Beşiktaş’ta, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin ve kentlinin hak ve hukukunun korunması amacıyla kurulmuş, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışını benimseyen Beşiktaş Kent Konseyi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı dün akşam Zübeyda Ana Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısına Beşiktaş kentlileri, sivil toplum kuruluşları ve paydaşlarının temsilcilerinin yanı sıra Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

RIZA AKPOLAT: ‘’ BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ VE KENT KONSEYİ BUNDAN SONRA ÇOK UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞACAK’’

Başkan Rıza Akpolat,’’ Gerek aday adaylığı sürecinde gerekse adaylık sürecinde gerekse de sonrasında katılımcılığın ne kadar önemli olduğunu bunu önümüzdeki dönemde toplumun ve ilçemizin kılcal damarlarında yayacağımızı kararları alırken mahalle meclisleri kent konseylerini ve belediye meclislerinin bunun uyum içinde çalışması gerektiği ne kadar önemli olduğunu dile getirdim. Sonuç ne olursa olsun buradan çıkacak sonuca saygı duyacağız ve Beşiktaş Belediyesi ile Kent Konseyinin çok uyumlu bir şekilde çalışması gerekiyor ve biz bu çalışmayı Kent Konseyi’nin yanında Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve ilk kez Engelli Meclisimizi de içine alan bir katılım seviyesine taşıyarak yapabileceğimize inanıyoruz.

Kent Konseyi seçiminden nasıl bir yol haritası çıkaracaklarının önemine vurgu yaparak sözlerine devam eden Başkan Akpolat, ‘’ Burada yarışan arkadaşlarımız bu kenti daha iyi nasıl yönetiriz buna ışık tutmak için buna el vermek için aday olmuşlardır. Biz de aynı düşüncedeyiz. Bugüne kadar olmadığı şekilde Kent Konseyi’ne değer vereceğiz. Biz hem İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu hem il başkanımız Canan Kaftancıoğlu bir kent anayasasından bahsettiler. Biz de bahsettik seçim çalışmalarında bu kenti nasıl yöneteceğimizi, kararların nasıl ortaklaştırılacağını bu kentin tarihi dokusuna nasıl saygı gösterileceğini burada yaşayan nefes alan canlıların nasıl huzur içinde nasıl yaşaması gerektiğini dair bir anayasa hazırlığımız var. ‘’diyerek sözlerini tamamladı.