Beşiktaşlı Futbolcular öyle bir karar aldı ki

MİLLİ TAKIM
MİLLİ TAKIM

 

İrlanda Cumhuriyeti’nin İtalya’yı yenmesi ile Euro 2016’ya veda eden Milli Takım’da dün şok bir gelişme yaşandı…

 

Türk Milli Takımı ve Fatih Terim’e karşı en büyük eleştiri 

TRT 1’de yayınlanan Gündem Ötesi programında Tarih Profesörü Ahmet Şimşirgil, ansızın A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’i istifaya davet etti.

Türkiye’nin İspanya’ya 3-0 mağlup olmasının ardından Milli Takım’a tepkiler çığ gibi büyürken TRT’de yayınlanan bir programa katılan tarihçi Ahmet Şimşirgil’in Fatih Terim’i istifaya davet etmesi gündem konusu oldu.

Fatih Terim ve A Milli Takım’ı tarihten ve Osmanlı Devleti’nden örnekler vererek eleştiren Şimşirgil, ”Bizanslılar diyor ki İstanbul önüne geldiklerinde 70 bin kişi sinek vızıldasa duyarsınız. 70 bin kişi nerede duracağını nereye yerleşeceğini biliyor ve yarım saat içinde yerleşiyor. 2 senelik muazzam bir hazırlık var. Bizim ise acemiler mangası gibi. Karşıdaki adam nereye koşacağını biliyor akıl bu işte. Koşmakla değil. Akıl gittiği zaman koşmakla, hoplamakla, zıplamakla bir iş yapamazsın kardeşim. Tarihten anlayan futboldan anlar. Bizim futbolculara önce tarih okutacaksın, tarih. Okutacaksın ki o savaşlarda nasıl yeniyor nasıl oluyordu, tarihi bilmeyen adamdan futbolcu mu olur?” ifadelerini kullanmıştı.

Taraflı tarafsız herkesin tepkisini çeken bir diğer konuda Beşiktaş’lı futbolcu sayısının Milli Takım kadrosundaki azlığı ve oynatılmaması olmuştu. bunun üzerine dün şok bir karar Beşiktaşlı Futbolculardan geldi .

Milli Takım’ın Euro 2016 kadrosunda yer alan Beşiktaşlı futbolcular Oğuzhan Özyakup, İsmail Köybaşı, Cenk Tosun ve Olcay Şahan şok bir hareketle primleri iade etme kararı aldı. TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli ile görüşen 4 futbolcu, “Prim konusunda büyük rahatsızlık yaşıyoruz. Bizim derdimiz hiçbir zaman para olmadı. Tek düşüncemiz milli forma için sonuna kadar savaşmak. Fakat kamuoyunda yanlış anlaşılmalar var. Bu nedenle finallere katıldığımız için bize verilen primleri geri iade etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

TFF ye kurallar gereği Prim iadesi yapılamadığından dolayı Beşiktaşlı futbolcular primleri şehit ve gazi ailelerine bağışlama kararı aldılar.

Sosyal Medyada Milli takım teknik Direktörünün aldığı paranın miktarının tartışıldığı bu günlerde kafalardaki soru “Şimdi Fatih Terim ne yapacak?”

Haber : Varol KISA / İSTANBUL GAZETEM 

 

 

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abonelik ve destekleriniz için

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

 

Bir cevap yazın