Binali Yıldırım Sarıyer’de

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Binali Yıldırım, bugün Sarıyer’de ziyaretlerde bulundu.

Yıldırım ilk olarak, güzergah üzerinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı’na uğradı. Muhtar Nevzat Aktan ve orada bulunanlarla sohbet etti.

Ardından AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı 3. Kademe yönetimi ve mahalle başkanlarıyla biraraya geldi. Sayın Yıldırım, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na da uğradı.

Binali Yıldırım daha sonra esnaf ziyareti yaptı. Gördüğü bir börekçide börek yiyen Yıldırım, basın mensuplarına ve vatandaşlara da börek ikram etti.

Esnaflarla sohbet eden Sayın Binali Yıldırım, Sarıyer’de kafelere de uğradı. Yıldırım, kafede bulunan gençler ile tek tek tokalaştı, sohbet etti.

Balıkçıları da ziyaret eden Binali Yıldırım, sahilde martılara simit attı.

Yıldırım ayrıca Sarıyer Spor Klubü’nün kafeteryasına giderek, orada bulunanlarla da tokalaştı.

Binali Yıldırım bugün Sarıyer’de tapulara ve rayiç bedellere ilişkin tüm Türkiye’yi de ilgilendiren çok önemli açıklamalar yaptı. “Şimdi biliyorsunuz mevcut belediye başkanı 2009 belediye seçimleri öncesi herkese bir mektup yolladı. “Tapularınız seçimden sonra elinizde.” dedi. Herhalde belediyede kayboldu. Tapular ortada yok. Ama bu sefer gelecek merak etmeyin.
Bu söz Ak Parti sözüdür, bu söz Reis’in sözüdür, bu söz Salih Bayraktar’ın sözüdür. Bizde postada gecikme olmaz. Çok dakik çalışırız.”


“Şunu herkesin bilmesi lazım bu evler bu arsalar bu taşınmazlar burada yaşayanların malıdır. Vaktiyle buraya gelip buranın çilesini çeken, çamurunu çiğneyen onlardır. Bugünlere geldi. Değeri arttı. Hazır değeri artmışken biz buradan bir iyi para alalım düşüncesi bize yakışmaz. Makul, hak sahiplerinin verebileceği bir fiyatla bunu hak sahiplerine vereceğiz. Rayiç bedel, fahiş bedel demek. Fahiş bedelle olmaz. Buna önce ben karşı çıkarım. Hakkı olan buradaki insanlardır. Onların rüçhan hakkı vardır. Ve onu en uygun şartlarda verilmesi lazım. Bunun da takipçisi olacağım.” dedi.

Bir cevap yazın