CHP AK Parti ve MHP gündemine ATATÜRK’ü taşıdı

CHP AK Parti ve MHP gündemine ATATÜRK’ü taşıdı

Varol KISA ile İstiklal Yolu” bu isim bir çok insanı 207 gündür sosyal medyaya kilitlemeyi başardı. Bu isim ilk gün canlı yayında şöyle seslendi “Gün gelecek bu ülkede her siyasi parti genel başkanı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK diyecektir.” İşte bu sözler 207 gün gibi kısa bir süre sonra gerçekleşti.

 – Şimdi yeni oluşum ile ” Halkın Adaleti” olarak her Cumartesi Facebook ‘da canlı yayında Yüce Türk Milletine Saat 23:00 ‘da sesleniyor. Ülkemizde ve Dünya’da oluşan adaletsizlikleri masaya yatırıyor ve yoruma açık bir yayınla inceliyorlar. Bu seslenişin sahibi Varol KISA köşe yazısında ATAÜRK ve siyasi partilerin karmaşasına yer verdi.

 

 Mustafa Kemal ATATÜRK ne güzel ne kudretli ne büyük bir isimdir ki ; kendilerini yıkılmaz armada görenlerin eninde sonunda son sözleri ATATÜRK olabiliyor. Biz bu düşünceleri 1919 – 1923 arası yapılan savaşlardaki düşmanlar için dile getirsek te , bugünlerde siyasette bir ATATÜRK polemiği başlamıştır.

CHP yıllardır Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu bir siyasi parti olarak 100 yıldır varolan bir güce sahip tek parti olarak yoluna devam ederken, ATATÜRK duygularını fazla dile getirmeyen partiler artık gündemine aldı. Tabii bu sonuçlar seçimler için yapılan bir kaygı mıdır? Sorusunu da yanında getirdi.

 

AK PARTİ,  özellikle 16 Nisan seçimlerinden sonra hızla kaybedilen ivmeye dur demek için 10 Kasım’da inanılmaz bir değişimle her duvara ATATÜRK yazması tüm kanallarda ve siyaset arenasında polemikler oluşturmayı başardı. Öyle ki ilçe belediye meclis toplantılarında dahi dile getirildi.

MHP, ne kadar iktidar partisiyle eş zamanlı hareket etselerde seçim korkusunu kesinlikle yaşayan bir siyasi parti de elbette MHP olmuştur. Özellikle İYİ Parti’nin hızla yükselen ivmesine henüz akıcı bir cevap verememişler bunun ötesinde %10 seçim barajı ve son olarak CHP’nin Adalet yürüyüşü elbette siyasette taşları yerinden oynatmayı başarmıştır.

YÜCE TÜRK HALKI , her halde en zor durumda olan yine vatandaşımız oldu. Akıllarda bir soru “Ne oldu da ATATÜRK gündeme geldi?” bunu da nacizane ben anlatayım canım vatandaşım…

  • Türkiye Cumhuriyeti’ni birileri istese de istemese de  Ulu Önder Gazi Mareşal BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK kurdu. Gel gör ki insanların egoları tavan yaptığı için bunu bilmiyor gibi yaşayanlar oldu.
  • Son yıllarda halkın buna olan tepkisi, seçimlerin yaklaşması ile görmeden geçilmez oldu. Sözlere değil eylemlere bakarız. ATATÜRK’e hakaret edenler, heykellerine saldıranlar serbest dolaşıyorsa biz icraata bakarız.
  • Tabii her seçimde kaybetme gerçeği liderlere yeni bir umut kapısı olarak ATATÜRK seçeneğini sundu.
  • Sen ey vatandaşım, sen ey yüce TÜRK MİLLETİ , sen ey halkım bunların samimiyetini biliyorsun. O zaman seçim yine senin iradendedir.

 

 

SAYGILARIMLA / VAROL KISA 

HABER    / İSTANBUL GAZETEM 

Bir cevap yazın