CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN 

KAHRAMANMARAŞ’TA İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA YAPTIĞI KONUŞMA

 

 

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU:

14 YILDA BU MEMLEKETE İSTİKRARI GETİREMEDİNİZ

Faizden hep şikayet ederler. Son 8 yılda vatandaşın bankalara ödediği faiz, tefeciler hariç bankalara ödedikleri faiz 251 milyar lira. Eski parayla 251 katrilyon lira bu vatandaş gitti bankalara faiz ödedi. Hani bunlar faize karşıydı, hani faiz indiriliyordu, hani faizin kıskacından, işkencesinden vatandaş kurtulacaktı. Bunların hiçbirisi yok arkadaşlar. İstikrar, istikrar, istikrar, 14 yıldır siz iktidarsınız. 14 yılda bu memlekete istikrarı getirmediniz de kaç yılda getireceksiniz? Kaç yıl daha mücadele edeceksiniz istikrarı getirmek için. Tam tersine istikrarsızlık istikrar haline geldi. Bir daha söylüyorum; istikrarsızlık istikrar haline geldi. Böyle bir tablo çıktı.

Sadece ekonomide mi? Hayır arkadaşlar. 2002’de terör sıfırdı şimdi Türkiye terör batağında. Eskiden bir PKK terörü vardı şimdi IŞİD terörü çıktı, FETÖ terörü çıktı. Her gün bir terör çıkıyor, her gün bir örgüt çıkıyor. Ne oluyor bu ülkede arkadaşlar? Ne yapacağız bu ülkede?

Ben size, Maraş’tan bütün Türkiye’ye sesleniyorum. Ben size huzuru getirmek için söz veriyorum. Ben size barışı getirmek için söz veriyorum. Ben size kardeşliği getirmek için söz veriyorum. Herkesin huzura ihtiyacı var, herkesin barışa ihtiyacı var, herkesin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Herkesin evinde, bahçesinde, mahallesinde, ülkesinde huzura ihtiyacı var. Bunu istiyorum ve bunu getireceğim. Benim sözüm budur.

 

FETÖ’YÜ TÜRKİYE’NİN BAŞINA KİM BELA ETTİ?

Değerli arkadaşlarım, madem ki istikrar vardı memlekette, madem ki huzur vardı memlekette, madem ki tek parti yönetiyordu, bu darbe niye geldi? Bunu herkesin kendisine sorması lazım. Hepimizin kendimize sorması lazım. Bu darbe Türkiye’ye niye geldi? Efendim FETÖ terör örgütü diye konuşuyorlar. İyi de, bunu Türkiye’nin başına kim bela etti? Kim getirdi bunu kardeşim? Ne istediniz de vermedik? Ben de şu soruyu sordum, onlar ne istediler de sen verdin kardeşim? Daha bu sorunun cevabını almış değilim ve bu soruyu hep soracağım, ta ki cevap verinceye kadar hep soracağım. Darbe girişiminden sonra meclise OHAL kanununu getirdiler. Olağanüstü hal. Dedik ki, “biz olağanüstü hale karşıyız kardeşim.” 4 parti var mı mecliste? Var. 4 partide darbeye karşı mı? Darbeye karşı. Kardeşim sıkıntın varsa getirirsin kanunu çıkar. Niye olağanüstü hal, hangi gerekçeyle olağanüstü hal? Efendim Türkiye’de olağanüstü şartları var, olağanüstü hal ilan edeceğiz. İyi, getirdiler. Meclisten çıktı. Olağanüstü hal dolayısıyla kim fatura ödedi arkadaşlar? Faturayı kim ödedi? Bakın bu soru can alıcı bir sorudur. Söylüyorum.

 

İstanbul Gazetem

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın