CHP Genel Başkan'ını seçiyor!

CHP Genel Başkan’ını seçiyor!

CHP kurultay çalışmaları devam ederken bugün bir çok ilçelerde mahalle delegeleri seçildi. Demokrasi Şöleni devam etti. Tüm ilçelerde sorunsuz ve birlik beraberlik içerisinde ilk tur delege seçimleri yapıldı .Mahalleler kimi zaman tek liste kimi zaman çift liste ile seçime girerken , sonuçta kazanan CHP oldu .Tüm seçmenler ve listede ismi olanlar birlik beraberlik şarkılarıyla Genel Kurultay için adaylar incelenmeye başlandı ….

 

CHP Genel Başkan seçim kavgası başlıyor ….

 

 1 Kasım seçimi sonrası, her seçim sonrası olduğu gibi “alınan sonuç başarı mı, istifa edilsin, kurultay toplansın” sözlerini hemen duyar olduk. Bu sefer, CHP’nin Şubat 2016’da Kurultay toplayacak olması, sürecin daha sakin yürümesine neden olsa da kulis çalışmaları son hız devam ediyor.İşte konuşulan aday listesi 
 
 
BALBAY
 
Balbay’ın Genel Başkanlık için ilk işareti vermesi, kulislerde şaşkınlık yaratmışa benziyor.   
 
 
İNCE
 
Muharrem İnce, zaten potansiyel Genel Başkan adayıydı. Yalnız, bu sefer bir farkla. İnce, geçen seçimde Önder Sav ekibinin desteğini arkasına almıştı. O dönem bu desteğin kerhen olduğunu söyleyenlerin sayısı oldukça fazlaydı. İnce, yine aynı desteği alabilecek mi bilinmiyor. Keza Önder Sav ekibi hariç diğer tüm muhalif olacak ekiplerle görüşmelerini sürdürüyor. Oralardan alacağı işaretlere göre, daha net bir harekete girişeceği konuşuluyor. Çok fazla açıklama yapmama nedeni de buna bağlanıyor. İnce, son günlerde özellikle parti içindeki Alevilerin desteğini almak için bir çaba sarf ediyor ve Aleviler üzerinde etkili olabilecek isimlerle görüşmeler yapıyor.  
 
 
ERDOĞDU VE CİHANER
 
Yine daha önce Genel Başkanlık konusunda ismi anılan Aykut Erdoğdu’ya ilişkin yaptığımız kulis araştırmasında, bu konuda nabız yokladığı; ama, yoğun bir çalışmaya girmediği ileri sürülüyor. İlhan Cihaner’in ise görüşmeler yaptığı; ama, bu görüşmelerin içinde Grup Başkanvekilliği adaylığı ve Kurultay’a dönük planların konuşulduğuna dair duyumlarımız oldu.
 
 SARIGÜL
 
 
Mustafa Sarıgül , Genel seçim sonrası sessizliğini korusa da , gelen haberler içerisinde ismi genel başkanlık için geçen adaylar arasında yer alıyor .
 
 
ÖYMEN
 
CHP eski Parti Meclisi Üyesi Örsan K. Öymen’e de Genel Başkanlık için tabandan talep ve beklentiler olduğu öğrenildi. Ancak Öymen’in bu konuda henüz verilmiş bir kararı olmadığı ve bu talepleri değerlendirme aşamasında olduğu konuşuluyor.
 
 
 
İSTANBUL DELEGE SEÇİMLERİNDE EN ÇOK SORUN ÇIKARTAN MAHALLE İSTİNYE OLMUŞTU .
İŞTE HABERLER….
 
 
istinye_delege_secimi_varan_bir_www.istanbulgazetem.com_-300x150
 
 
delege_secimlerinde_sok_itiraf_chp_istanbul_istinye_www.istanbulgazetem.com_-300x150
 
chp_delege_secimleri_www.istanbulgazetem.com_-e1441581860652
 
 sariyer_istinye_delege_secimleri_www.istanbulgazetem.com_-300x150
 
 
 

Bir cevap yazın