CHP İBB Seyit Ali Aydoğmuş konuşması

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı / İSTANBUL GAZETEM

——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

CHP İBB Seyit Ali Aydoğmuş konuşması

Biz 12 Mart darbesinin mağduruyuz. Biz 12 Eylül darbesinin mağduruyuz. Maalesef Biz 15 Temmuz darbesinin’de mağduruyuz.

Bizim bundan kastımız biz solcuları sosyal demokratları bu darbede de mağdur ettiniz. Neler yaptığınızı biraz sonra açıklayacağım.

Feto denen bunağı biz solcular ne tanırız ne biliriz ne de ondan keramet bekleriz. Ama siz, Elini öpmeye gitmeyen ne Başbakanınız, ne Milletvekiliniz ne de Belediye Başkanınız kaldı. Onun hayır duasını almak için Pelsivanya da kuyruğa girdiniz.

Sayın Belediye Başkanları 20 yıl zaman gazetesini matbaaya parasını peşin verip ücretsiz dağıttınız hem de bunu bizzat Belediye Başkanları olarak talimatla yaptırdınız.

Devletin tüm kademelerinde olduğu gibi Mit’in % 95’i Emniyet Müdürlerinin %98’ini Akademisyenlerin %80’ini TÜBİTAK Tıp Üniversiteleri gibi tamamını altın tepsi ile siz tahsis ettiniz. Bunların hepsini siz söylüyorsunuz, İç işleri bakanınız söylüyor. Bırakın bizim defalarca F tipi örgütlenme ile ilgili TBMM’de verilen önergeleri red etmeyi Fetoya laf etti diye rahmetli kamer Genci mecliste linç etmeye kalktınız.

Siz sayın Kadir Bey aynı hataları 15 Temmuzdan sonrada yapmaya devam ediyorsunuz. Biz bilmeyiz sizin içinizdeki kim az fetocu kim çok fetocu, işten atarken de, açığa alırken de kriteriniz nedir bilmeyiz. Sorasanız bizde At izi it izine karışmış deriz. Ama biz biliriz Ahmet Özdemir’in, Ercan’ın Hüseyin Kıran’ın Nizamattin’in fetocu olmadığını. Biz biliriz 20 tane İBB tiyatro çalışanının fetocu olmadığını.

Sayın Başkan hazır elinize fırsat geçmişken 22 yıldır yönettiğiniz bu kentte 72 bin çalışanın içerisine iştiraklar ve hatta taşeron dahil tek bir alevi almadığınızı, solcu almadığınızı. O işten attığınızı birkaç kişide sizden önce işe alınmış nesli tükenmişler. İstanbul’un abisinin bize ana avrat sövenlere(Mehmet cengiz) Remzi Gür gibi Ali Ağaoğlu gibi insanlara ne imkanlar sağlandığını. İstanbul’u öyle bir yağmalıyorsunuz ki gözünüzü en son deprem toplanma alanlarına diktiniz ve oraları da talan ettiniz.

Biz hiçbir kimsenin inancına, ektik kökenine bakmayız. İnsanı insan olduğu için severiz.Görevlendirmede liyakatı esas alırız. Bilime, ilime önem vermezde koca koca adamlar cahil bir bunağın dizinin dibine diz çöker el öperseniz bir şey olmaz ama ülkeye ağır bedeller ödettiniz daha da ağır bedeller ödetirsiniz. Feto’nun dizinin dibinden ayrılıp ta başka başka cemaatlerin dizinin dibine kendinize mekan ettiğinizi biliyoruz.

Olmuyor, olmuyor böyle Ya Yenikapı da Başbakan’ın reisi Cumhurun söylediği Ahmet Arifin”Bunlar Engerekler ve çiyanlardır, Bunlar ekmeğimize ve aşımıza göz koyanlardır” dizelerine göre Nazımın kapansın el kapıları bir daha açılmasını yok edin , insanın insana kulluğunu bu davet bizim dizelerine göre hareket edip, bu kadim coğrafyada güvercinlerinde ürkmediği, barış rüzgarlarının demokrasi rüzgarlarının estiği laik demokratik bir Türkiye için ayrı yanlarımızı değil ihvan, selefi mantığı ile değil Türk İslam sentezi ile değil Cumhuriyetin kurucu değerlerine sahip çıkarak yolumuza devam edelim.Kurtuluşu başka yerde aramanın sonuçlarını gördük.

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye..

Seyit Ali AYDOĞMUŞ

İstanbul Gazetem İBB Meclis Toplantısı Eylül Ayı

 

İBB  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın