CHP İSTANBUL DELEGE SEÇİMLERİ

CHP İSTANBUL DELEGE SEÇİMLERİ

9 Kasım itibariyle tüm Türkiye’de önce mahallelerde delegelerin seçimiyle kurultay sürecinin ilk oyları atılacak. Milletvekilleri ilçelerinde hatta mahallelerinde gündem konusu oldu. Yer: Kağıthane Mahalle: Şirintepe Konuşulan Milletvekili : Gökan Zeybek 

CHP örgütleri sandık başına geçiyor ve ilk adım olan seçim delegeleri için listeler hazırlanıyor.

Genel Merkezden gönderilen seçim takvimine göre; 9 Kasım itibariyle tüm Türkiye’de önce mahallelerde delegelerin seçimiyle kurultay sürecinin ilk oyları atılacak. Herkesin mahalle seçimlerine odaklanması nedeniyle de Genel Merkez hareketli saatler ve günler yaşıyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘nun tek adayla kongrelerin gerçekleşmesi söylemi mahallelerde hareketli günlere neden olsa da bu pek mümkün olmayacak görünüyor.

KAĞITHANE’DE SULAR DURULMUYOR!

Kongre süreçlerinin de çeşitli yıldızları vardır. Kazanılan büyükşehir belediyesi sayıları artınca, yıldızlarda da çoğalma oldu. Ankara, İstanbul, İzmir’in yanı sıra Adana, Mersin, Antalya gibi metropollerdeki kongreler de merak konusu olsa da İstanbul ilçeleri en gözde seçim merkezleri olmayı başarıyor. Kağıthane bu ilçelerden biri oldu. CHP 2. Bölge Milletvekili Gökan Zeybek bu ilçeden ve Şirintepe Mahallesinde büyümüştü. Siyasete burada başlayarak Sarıyer ve oradan da Genel Merkeze yükselen bir yürüyüşün başlangıcı Kağıthane ….

Eski Başkan Mehmet ali Yüksel’in istifası sonucu Cihan İlim Yeşildağ ilçe başkanlık görevini yürütüyor. Adaylık için ilk isim mevcut başkan oldu. Örgüt üyeleri bir diğer isim olarak ise başarılı siyaset hayatı ve son olarak Kağıthane belediyesi CHP Meclis Gurup Başkanvekili Bülent Karakaş ismini seslendirdi . Aday adayları elbette yavaş yavaş gün yüzüne çıkacaklar. İstanbul Gazetem anlık bu isimleri sizlere duyurmaya devam edecektir.

 

SARIYER – ŞİŞLİ – BEŞİKTAŞ

Özellikle ilçe seçimlerinin sonuçları il seçimini etkiliyeceği için , il bu isimleri dikkatli ve titizlikle inceliyor. Sarıyer , Şişli , Beşiktaş merakları üzerlerine çeken diğer isimler olsa da ; CHP örgütü Beylikdüzü, Avcılar üzerinde de sıkı takip içersindeler.
09 KASIM TARİHİ İLE SONUÇLAR İLÇE İLÇE İSTANBUL GAZETEM ‘DE SİZLERE ULAŞTIRILACAKTIR.