CHP İstanbul İl Başkanı – İstanbul Gazetem

CHP İstanbul İl Başkanı – İstanbul Gazetem 

26-27 Aralık 2015 tarihinde iki gün boyunca Bostancı Gösteri Merkezinde ,CHP İstanbul İl Başkanını seçmek için mücadele verdi .

 

  İki gündür yaşananlar ,bir çok adayın sadece isimleri için aday olduğu fakat partide yeterli güçlerinin olmadığı ,imza toplamanın kolay olmadığı ,fişleniyoruz diyenin yaygarasının boşuna olduğu ,kendi ilçelerine ihanet edenleri ,belediye çalışanı nasıl ekmek yediği ailesine baktığı ve belki orada olması için en büyük sebebin arkasından hançerlemelerini ,ilçe seçimlerinde “baskı var ” diyerek feryat figan ağlayanların baskı yaparak delegeleri ne hale getirdiğini ve en son olarak iki aday arasındaki net fark “İnsan ,mezhep ,ayırımı yapmıyoruz ” deniyorsa da karar sizlerin olacak haber sonun da ,
 
 
   Bu arada Sarıyer ayrı bir gündem konusu ,onu son bölüme ayırdık .Tabii son bölüm kaçıncı olacak onu bizde bilmiyoruz .Biz yazarız ,sizler okursunuz.Beğenirseniz paylaşır ve sürekli İstanbul Gazetem  takip edersiniz .Biz pc başında olmadık .Olayların en yakın takipçisi olarak soğukta iki gün boyunca Bostancı Gösteri Merkezinde bulunduk .Tüm detaylar İstanbul Gazetem sayfalarında yer alacaktır..

 

İşte bu kadar çok olayı tek bir haber sayfasına sığdıramayacağımız için sizlere bir kaç bölümde “CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIK  seçim süreci ve kazanan ismi anlatacağız .CHP İstanbul İl Başkanı Cemal CANPOLAT oldu . .

 

26 KASIM 2015 

 

 İlk gün aday olmaya çalışan aday adayları konuşmalar yaptılar .Delegelere kendilerini izah etmek istediler .Ve adaylık için imza toplama turları başladı .

 

İlk renkler burada veriliyordu .Kim kimin ismine imza verecekti .Aslında ilk demokratik ihanet burada başlıyordu .Seçimlerde baraj yasağına karşı çıkan CHP’si kendi içinde aday olmak için baraj koymuştu. Ve bu listede imza verenler bir şekilde dışarıda bekleyen canavarların kulağına ulaşıyor ,onlarda baskılara başlıyordu “Neden İmza Verdin”  Demokrasi şöleni hızla devam ediyordu Bostancı gösteri merkezinin bahçesinde. İçeriden çok dışarıda haraketlenmeler vardı .Telefon trafiği ,her köşede bir delegeyi sıkıştırıp ikna çabaları ,işte gerçek buydu imza toplamak ,baraj koymak ,ne kadar demokratik bir seçimin başlayacağının göstergesi oluyordu .
   
            Divan başkanı gururla “parti tüzüğümüzde bunu söylüyor zaten ÇARŞAF LİSTE uygun olandır ” dese de  kabul edilen BLOK LİSTE oluyordu . Hem içeride hemde dışarıda “Demokrasi Şöleni ” hızla devam ediyordu .
 
 Gece yarılarına kadar  Bostancı gösteri merkezinden ayrılmayan partililer ,aday olmayan aday adaylarını yanlarına çekerek yeni bir gurup oluşturdu ve  27 Aralık günü yapılacak seçim için iddaalı girmeye çalıştılar .Gece yarısı aday sayısı artık 3 olmuştu .
 
İstanbul Gazetem  27 Aralık 2015 yazısıyla sizlerle olacak ..Bizden Ayrılmayın .. Haber VAROL KISA 
 

 
 
 

DSCF0001

DSCF0024

Bir cevap yazın