CHP İSTANBUL İL BAŞKANI – İstanbul Gazetem

 

27 ARALIK 2015 ADAY KONUŞMALARI 

Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen CHP 35. Olağan İstanbul İl Kongresi’nin ikinci gününde, kürsüye çıkan partililer görüşlerini açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Yakup Akkaya ve Sezgin Tanrıkulu ile Milletvekilleri İlhan Cihaner, Mahmut Tanal, Dursun Çiçek,  partili ilçe belediye başkanlarından Sarıyer belediye başkanı Şükrü  Genç, Şişli Belediye başkanı Hayri İnönü ,Maltepe belediye Başkanı Ali Kılıç , partililerden dikkat çeken isimler Sarıyer ilçesinden ilçe başkanlık seçimini kaybeden muhalif kesim ve destekçileri ,(bunları son bölümde isimleriyle açıklayacağız )  ve sendikaların temsilcilerinin katıldığı kongrede, adaylardan Necdet Saraç bir konuşma yaparak, adaylıktan çekildiğini duyurdu.
 

En büyük üzüntümüz Sarıyer seçimlerinde “Fişleniyoruz” diyen Ali Mutlu Köylüoğlu’nun katılacak imzayı toplayamaması oldu. Merakla bekliyorduk kaç delege oy verecek diye .Fakat gerek kalmadı .Ve büyük anlar geldi konuşma sırası sadece iki adaya gelmişti . Cemal Canpolat ve Gökan Zeybek . 

 
CANPOLAT VE ZEYBEK YETERLİ İMZALARI TOPLAYABİLDİ
 
 
Saraç’ın konuşmasından sonra, Divan Başkanı Ercan Karakaş, kongrede adaylık için 64 delegenin imzasının toplanması gerektiğini, adaylar arasından sadece Gökan Zeybek ve Cemal Canpolat’ın gereken imzaları topladığını belirterek kongrede Canpolat ve Zeybek’in seçime girebileceğini açıkladı.
 
 
 Cemal Canpolat yaklaşık 50 dakika konuşdu.1989 yılında aldıkları belediye başkanlığını 1994 yılında AK Parti iktidarına terk ettiklerini belirterek, “1994 yılından beri yürüttüğümüz politikalarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni alamadığımız bir gerçek. 1994 yılından beri partinin yüzünü sağa döndüren, sağa çeviren, sağ siyaset anlayışıyla İstanbul’u, Türkiye’yi almak isteyen anlayışla İstanbul’da belediyenin alınmadığı, alınamayacağı, sağ siyaset çemberiyle İstanbul’da iktidar olunamayacağını, Türkiye’de iktidar olamayacağını, 1994’ten beri yapılan bütün politikalar ortaya koymuştur” dedi.Konuşmasında dernek üyeliklerinden ve atamalarda ki hatalardan bahsederek örgütün kararlarını genel başkana ileteceğini ,kendi kararını örgütün kararı gibi göstermeyeceğini anlattı .( Bunların takipçiliğini İstanbul Gazetem ‘de okuya bileceksiniz) 
 
 
 
Gökan Zeybek ise, CHP il, ilçe ve belediyelerin aralarında birleşmeyi ve bütünleşmeyi tam olarak sağlamaları durumunda İstanbul’da 19 ilçeyi daha yönetecekleri iddiasında bulundu.Sadece amaçlarının önce İstanbul sonra tüm Türkiye’de CHP İktidarına kavuşturmak olduğunu anlattı .Hizmet ,örgüt ve üyeler ile bağlantılı olarak İstanbul’u kazanma yollarından bahsederek konuşmasını sonlandırdı . Konuşmalardan sonra kongreye 45 dakika ara verildi. Divan Başkanı Ercan Karakaş, aradan sonra çekilen kurada, Gökan Zeybek’in beyaz, Cemal Canpolat’ın da sarı oy pusulası ile yarışacağını duyurdu.

CHP-istanbul-il-baskanlik-secimi-cemal-canpolat-kazandi-www.istanbulgazetem.com

HABER DEVAMI İSTANBUL GAZETEM ‘DE YAYINLANACAK  BİZDEN AYRILMAYIN .   HABER Varol KISA

Bir cevap yazın