CHP Kadınkolları BURSA’da “Kadına Karşı yapılan Şiddetlere DUR ” çağrısı yaptı

CHP Kadınkolları BURSA’da “Kadına Karşı yapılan Şiddetlere DUR ” çağrısı yaptı

TÜM FOTOĞRAFLAR (GAZETECİ VAROL KISA) FACEBOOK SAYFAMIZDADIR. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Gazetem gazetesi olarak bizlere lojistik destek sağlayan CHP KAĞITHANE KADINKOLLARI Başkanı Neslihan DURMAZ ve tüm üyelerine teşekkür ederek başlamak istiyorum.

CHP KAĞITHANE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ A. ADAYLARIMIZDAN ESMA ŞİMŞEK ve SAADET TİRYAKİ’de arkadaşlarına eşlik ettiler..

 CHP Kadınkolları ülke kapsamında başlattığı “Kadına Şiddete Hayır” etkinliklerinin birini de Bursa’da gerçekleştirdi. Ülkemizin bir çok il ve ilçelerinde kadın haklarını savunan CHP Kadınkolları ,  Bursa’nın son aylarda yükselen kadına şiddet haberlerinden sonra eylem noktası olarak belirlenmesi çok doğru bir karar olarak halk tarafından destek gördü. 

 

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden CHP örgütü eylem için BURSA’ya geldi.

 

  Bursa halkı CHP Kadınkolları’nın eylemine tam destek vererek bireysel sohbetlerde teşekkür ettiler. Bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP Kadınkolları “2018’in 11 ayında; 363 kadın ve 10 çocuk öldürüldü, 50 kadına tecavüz edildi, 162 kadın tacize uğradı, 279 kız çocuğu cinsel istismara maruz kaldı, 316 kadın yaralandı. Bunlar sadece medyaya yansıyanlar. Tacizler; evde, sokakta, belediye otobüsünde yaşandı. Yani kadınlar hiçbir yerde güvende değil. Cinayetlerden bazıları uzaklaştırma kararlarına rağmen işlendi. Kadınların büyük bir bölümü kocaları veya sevgilileri tarafından öldürüldü. Dile getirmekten dahi utanç duyduğumuz bu olayların hepsi bu yıl bizim ülkemizde yaşandı. Kimi komşumuzdu, kimi arkadaşımızdı” . 

Basın açıklamasının ardından eylem son buldu .  Haber VAROL KISA – KAĞITHANE 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.