CHP Kağıthane haykırıyor 1 Mayıs’da

CHP Kağıthane haykırıyor 1 Mayıs’da Maltepe’de buluşuyoruz. CHP Kağıthane İlçe başkanı Mehmet Ali Yüksel ; Türkiye’de unutulmak istenilen değerlere sahip çıkıyoruz. Yeniden sesimizin en yüksek tonundan haykırıyoruz. “Haydi 1 Mayıs’da Maltepe’de buluşalım” …

Haber fotoğrafları “İstanbul Gazetem” facebook sayfamızda yayınlanmıştır.

Bu ve bundan sonraki haberleri ve fotoğrafları takip için lütfen sayfamızı takip edin katılın. 

DİSK GENEL BAŞKANI KANİ BEKO

CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı düzenlediği kortej ile sokak sokak, mahalle mahalle gezerek vatandaşları “1 Mayıs mitingi için davet etti.” sloganlarında ve pankartlarda ” Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Demokrasi için Haydi 1 Mayıs’da Maltepe Meydanında oluyoruz” çağrısı yapan örgüt üyelerinin duygularını anlatan Yüksel ” Cumhuriyet Halk Partisi demokrasinin, hak ve özgürlüğün, Cumhuriyetin koruyucusu ve savunucusu bir siyasi partidir.  Bizler bu bağlamda diyoruz ki Türkiye’de unutulan ve unutturulmak istenilen her değerimize sahip çıkacağız ve çıkıyoruz. Tüm halkımızı siyasi parti ayırmadan bu yüksek sese ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

CHP KAĞITHANE ile DİSK (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu birlikteliği ile düzenlenen eyleme DİSK Genel Başkanı Kani BEKO’da eşlik etti.

 

DİSK AÇIKLAMA METNİ

Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Demokrasi için Haydi 1 Mayıs’a

Emeğimiz ve ülkemiz için Birlik Mücadele ve Dayanışma! Haydi 1 Mayıs’a

Birlikte güçlüyüz! Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayıs’ta buluşuyor.

Çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar buluşuyor.

Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar buluşuyor.

Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkum edilenler, “geçinemiyoruz” diyenler, işsizler buluşuyor.

Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, kardeşlik, laiklik, adalet mücadeleleri buluşuyor.

Yaşamını, doğasını, aklını ve memleketi, sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar buluşuyor.

Şiddete, ayrımcılığa, tacize, tecavüze, yok sayılmaya karşı “emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir” diyen kadınlar buluşuyor!

“Bu daha başlangıç” diyenler, “hayır” diyenler, “adalet” diyenler buluşuyor.

Savaşa karşı eşit, özgür ve bir arada kardeşçe yaşamı savunanlar buluşuyor.

Bu ülkenin emeğiyle yaşayan çoğunluğu, ülkenin yok sayılmak istenen gerçek sahipleri buluşuyor.

Bu ülke için çalışan ama en temel hakları yok sayılan milyonlar, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, “Cumhur”un kim olduğunu göstermek için, birlik-mücadele ve dayanışma için buluşuyor. Kadın erkek, genç yaşlı çocuk bu büyük buluşmaya hazırlanıyor.

Milyonlar OHAL ile dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmuyor.

Milyonlar bir arada kazanacağımız rengarenk, güneşli güzel günlerin, emek ile kuracağımız geleceğin resmini çizmek için buluşuyor.

Milyonlar 1 Mayıs meydanlarında buluşuyor. Birlikte güçlüyüz! Birlikte başaracağız!

İstanbul’da ve Türkiye’nin dört bir yanında milyonların 1 Mayıs buluşmaları için emeğin büyük seferberliğini burada başlatıyoruz.  Bu Salı Mecidiyeköy, Avcılar ve Şirinevler’de, Uzunçayır ve Üsküdar’da sabah saat 7 ile 9 arası 1 Mayıs’a çağrı bildirilerimizi yine hep beraber dağıtacağız. 1 Mayıs’ı yerellerde kurulacak 1 Mayıs Komiteleri ile ilçe ilçe, sokak sokak, işyeri işyeri öreceğiz. 1 Mayıs’a kadar sokaklar, meydanlar, işyerleri emeğin güçlü sesi ile yankılanacak… Birlik, mücadele ve dayanışma ruhu ile başlayan bu büyük seferberlikte hepimize kolay gelsin.

1 MAYIS 2018 TERTİP KOMİTESİ

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın