CHP Kağıthane Hayvan Hakları Komisyonu

CHP Kağıthane Hayvan Hakları Komisyonu İstanbul ilçelerinde bir ilki gerçekleştirdi.

  Bir ilke imza atıyorsanız bu kolay değildir. Hele birde Dünyanın en modern illerinden İstanbul’da bir ilke imza atmak hiç kolay değil. CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı’na bağlı Hayvan Hakları Komisyonu işte bu başarıyı gösterdi. Bu hizmet başarısı insanlar için değil, kendilerinin geliştirdiği slogan ile ” Sadece insanlar için değil, tüm canlılar için” diyerek çıkılan yol duyarsız vatandaşların sokaklara attığı sokak hayvanlarını beslemek için oldu.

 

    CHP Kağıthane İlçe binasında toplanan komisyon üyelerine CHP Kağıthane İlçe Başkan Yardımcısı Mevlüt Can Öztürk ve CHP Kağıthane İlçe başkanlığına bağlı mahalle başkanları ile örgüt üyeleri de destek verdi. İlçe merkezinde toplanan gurup kendilerinin hazırladığı hayvan mamalarını ve yemeklerini araçlara yükleyerek yola çıktılar. İlk durak Eyüp ilçesinde bulunan Orman alanında terk edilmiş köpeklerin bulunduğu alan oldu. Burada onlarca orman alanına bırakılan köpeklere yemekler verildi. Sadece yemek için değil sevgiye de aç olan hayvanlar komisyon üyelerinden ayrılmıyorlardı. Çünkü buraya bırakılan hayvanların bir çoğu malesef ki evcil hayvanlardı. Yani evlerine bakmak için alan ve ya ev sahipleriyle yada ev halkıyla sorun yaşadıklarında sokağa atılan evcil hayvanlar. Bunlar insanların yakın dostlarıydı. Bu sebepten yabancılık çekmiyorlardı insanları görünce.

 

Daha sonra Hasdal mezarlığı kenarlarına bırakılan hayvanları besleyen komisyon üyeleri her yerde aynı üzücü tabloyla karşılaşıyordu. Gün boyu dört veya beş ayrı alanda terk edilen hayvanlara besin desteği sağlandı. Komisyon üyeleri ve destek veren hayvan sever gönüllüler ile güzel bir güne ve İstanbul İlçelerinde bir ilke imza atan hayvan sever gurup gün sonunda görevlerini tamamlamanın mutluluğu içerisinde fotoğraflar çektiler.

CHP Kağıthane Hayvan Hakları Komisyonu bu hizmeti her hafta veriyor. 

CHP Kağıthane Hayvan Hakları komisyonu ;  Komisyon Başkanı Banu Çelik, Komisyon Başkan Yardımcısı Serdar Macit, Komisyon Sekreteri Demet Taşgın, Komisyon Üyeleri Metin Emre Yeniay, Gül atam, Fatih Aydoğan, Orçun esin, Levent Karataş , Deniz Tufan Özdamar, Serpil Polat  olarak oluşturuldu. 

 

GAZETEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN .

Abone İstanbul Gazetem

Fecebook sayfamızda takip edebilirsiniz.. Fotoğrafları görebilirsiniz.

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın