CHP Kağıthane İlçesi sel oldu Adliyeye aktı

CHP İl Başkanı Canpolat savcıya ifade verdi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne mermi atılması olayını protesto etmek için yaptığı yürüyüş sonrası Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu kapsamında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda savcıya ifade veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak ne ifade vermekten çekiniriz, ne de mücadeleden çekiniriz” dedi.

CHP İlçe Başkanlıkları Çağlayan adliyesi önüne gelerek CHP İl Başkanı Cemal Canpolat’a destek vermek için geldiler. Bunlardan biride CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı oldu. Sabah erken saatlerinde adliye önüne gelen CHP Kağıthane İlçe örgütü başta yönetim kadrosu olmak üzere, kadın kolları ve gençlik kolları tam kadro Çağlayan adliyesi önünde yer aldı. İlerleyen dakikalarda ilçe önünden hareket eden otobüsler, CHP Kağıthane üyelerini getirmesiyle adliye önündeki vatandaşların “CHP Kağıthane sel olmuş adliyeye akmış” ifadesiyle şaşkınlıklarını dile getirtmeyi başardı.

CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı sosyal medyasından günü “İl Başkanımız Sayın Cemal Canpolat’a başlatılan soruşturmayla ilgili kendisine destek olmak için örgütümüzle birlikte Çağlayan Adliyesi’ ndeydik.” sözleriyle paylaştı.

Adliye çıkışında Canpolat “Canpolat, “Hukuka duyulan saygıdan dolayı yapılan çağrı üzerine ifademizi verdik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ne ifade vermekten çekiniriz, ne de mücadeleden çekiniriz. Örgütümüzle beraber her zamankinden daha kararlı, her zamankinden daha azimli olarak; tutuklamalar, emniyete çağırmalar bizi mücadelemizden alıkoyamayacaktır” dedi.

 

 

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

 

 

 

Bir cevap yazın