CHP Sarıyer skandal – 2. Bölüm

SARIYER’İN GÜVENİLİR GAZETECİSİ VAROL KISA YAZIYOR

SARIYER’İN GÜVENİLİR GAZETECİSİ VAROL KISA YAZIYOR

SARIYER’İN GÜVENİLİR GAZETECİSİ VAROL KISA YAZIYOR

SARIYER’İN GÜVENİLİR GAZETECİSİ VAROL KISA YAZIYOR

 

HABERİN 1. BÖLÜMÜ

Delege seçimlerinde kazanılan hak geri alınmak isteniyor….

 

CHP Sarıyer’de sular bir türlü durulmadı. Yine bir seçim ve yine bir olay zinciri. Öncelikle 09 Kasım Tarihine bir göz atalım …. listeler savaşında neler oldu. Kim kimle olmak istedi veya istemedi . Kazanan listenin sahibi Ayşe ORHAN İstanbul Gazetem gazetesine tüm gerçekleri anlattı. 

 

 

Görünen o ki ; örgüt bizim listeye güvendi ve güven oyunu verdi. Bu bizi elbette mutlu etti. Taki aldığımız bir habere kadar.

İŞTE O SKANDAL HABER GELİYOR

 

https://www.youtube.com/watch?v=iWtWdGiscJA

Liste tamamlandı ve ilçe seçim kurul üyeleri seçilen listeyi açıkladı , biz gazeteciler listeyi çarşaf çarşaf yayınladık ve günlerden Salı günü olduğunda Sarıyer’in en güvenilir gazetecisi (Ailenizin Gazetecisi) Varol KISA’ya bir telefon geldi. 

Seçim gününü hatırlatıyorum tekrardan 09/Kasım /2019 , bu haberi yazdığımız günü tekrar belirtiyorum 15/Kasım/2019 yani aradan geçen dört gün sonra gelinen nokta ve efsanevi hikayeyi ve iddaaları gelin dinleyelim.

Efendim seçilen listeden Serap KARA isimli delege , listeden men edilmesini isteyerek istifa etmiş. Ardından bu listenin sahibi Ayşe ORHAN hanıma bildirilmiş. Ve düşen delegenin yerine yeni bir delege ve en ilginç nokta yeni gelecek isimle alakalı…. (Bunu 3. Bölümde okuyacaksınız) ..

İlçe Başkanlığının önerdiği ismi gençlik kotasından sokmak istiyorlar. Gelin görün ki bu isim 1988 doğumlu çıkıyor. Yani 2019 – 1988 = 31 yaşında bir kadın. Gençlik CHP ‘de 30 yaş olduğu için kabul görmüyor.

Ayşe ORHAN bu olanlara inanamıyor bir kaç gün önce listeye girmek için onlarca isim yarışırken , seçilen isim delegelikden neden istifa eder. Aslında bunu bende çözemedim fakat bir kaç düşüncem var. Şöyle ki :

1- Delegenin şok edici yeni belirlenmiş Hastalık tesbiti.

2- Delegenin istediği isimlerin listede olmaması

3- Delegeye birileri istifa et fısıltısı

4- Delege seçiminden sonra listenin tamamen bir biriyle kavga edip , en zayıf halkanın isitfası ….

 

Devamı  mı? Elbette 3. Bölümde . Bizden ayrılmayın …..