CHP Şişli İlçe Örgüt toplantısı gündem “Başkanlık”

 

İstanbul Gazetem Şişli

CHP Şişli İlçe Örgüt toplantısı gündem “Başkanlık”

CHP PM Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in katılımıyla, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Çatalkaya, CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çellik, CHP Şişli İlçe Başkan Yardımcıları İsmail Yüksel ve Mehmet Özkan’dan oluşan Divan başkanlığının yönettiği “Başkanlık” gündemli CHP Şişli İlçe Örgüt Toplantısı 05 Aralık 2016 Pazartesi günü Şişli Kent Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi.

Gündem Başkanlık olarak açıklansa da söz alan üyeler kendi ilçe örgütlerindeki olumsuzlukların öz eleştirisinde bulunmayı tercih etti.

CHP Şişli Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Güneş Çelebi  söz hakkı alırken konuşma hakkını; 5 Kasım Türk Kadının seçme ve seçilme hakkını kazanması ile ilgili gerçekleştirdi.  “ Yüce Önderimiz Atatürk Türk kadınını peçesinin arkasından çıkartarak çağdaşlık ve uygarlık yolunda erkeğin yanında yer almasına sebebiyet vermiştir. Ben Türk kadını olarak laiklikten, demokrasiden vaz geçmem, yaşasın demokrasi yaşasın laik Türkiye Cumhuriyet’i. diyerek konuşmasında Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkür etti.

CHP Şişli Üyeleri kürsü konuşmalarında, örgüt içi eleştirilerde bulunurken İlçe Başkanı Veli Çellik ve yönetimi eleştirilen isim oldu. Örgüt toplantılarının daha sık yapılmasını isteyen üyeler; sistem eleştirilerinde ön seçim ve kontenjan konularını dile getirdiler. Tüzük kurultayı sürecini, pasif üye uygulaması sürecine yer veren CHP Şişli Üyeleri gündem “Başkanlık Sistemi” nin,  kürsülerden değil, sokaklarda vatandaşla bire bir sohbetlerde sistemin zararlarının bire bir anlatılması yönünde birlik içerisinde söylemde bulundular.

Haber Varol KISA / İstanbul Gazetem 

 

 

İSTANBUL GAZETEM  “Türkiye’nin Gazetesi”

ABONE OLUN, GAZETENİZ KAPINIZA GELSİN!

Türkiye’nin her yerindeyiz. Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

İhbar Hattı : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Bir cevap yazın