CHP’de Kırmızı zarf polimiği

Varol Kısa
Varol Kısa

Israrla savunduğu Murat Hazinedar’ sonumu olacak?


CHP’de Kırmızı zarf polimiği

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP için büyük sorun oluyor. Bunları görmezden gelen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na artık örgüt üyelerinden tepki sesleri yükselmeye başladı. Yine de duymuyor, görmüyor, görmemezlikten geliyor.

“O zaman Kırmızı Zarf nerede?”  Sorusundan önce sizlere Kırmızı zarfı  anlatmak istiyorum.

İstanbul Gazetem ‘de bulunan köşemde sizlere bir yıldır Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yanlış seçim olduğunu yazdım. Bir çok tepki aldım fakat geri adım atmadım çünkü Murat Hazinedar’ın da tabiriyle; “yaradan bizlere geri vites takmamış.” Ben gördüğüm gerçekleri sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarımda bir çok canı yanan emekçi kardeşlerimin yükselen sesi olurken, bir çok yandaş menfaatçi basın arkadaşlarımızın ve çıkar sağlayan kişilerinde önüne Çin Setti oldum.

 

Beşiktaş ikiye bölündü
Beşiktaş ikiye bölündü

En son yazımda yandaş medyanın algı operasyonunu çürütmüştüm. CHP Beşiktaş Belediye Meclis üyelerinin tamamı sanıldığı gibi Hazinedar’a destek vermiyordu. Algı operasyonunda Ak Parti ve CHP Meclis üyelerinin tamamı Hazinedar’a destek veriyor gibi gösterilmek istenmişti. Bizler İstanbul Gazetem ekibi olarak belgesiz asla yayın yapmadık. Şimdi ise varolduğu bilinen, kimsenin görmediği belgenin peşine düştük.

 

KIRMIZI ZARF NEDİR ?

CHP PM son oturumunda disipline sevk edilmesi için Murat Hazinedar’ın  ismini sunmuştu. Bu öneri oy çokluğu ile kabul edilse de, 15 Temmuz Darbe girişimi ile bir anda gündemi değiştirmek zorunda kaldı.

    Gündemin değişmesine oldukça sevinen Hazinedar’ın  sevinci uzun sürmedi çünkü  FETÖ soruşturma kapsamında ilk ismi çıkan CHP’li Belediye Başkanı oldu. Yurt dışı yasağı geldi. Onlarca Ulusal ve yerel basının bir yıldır “yanlış isim CHP’nin kalesinde” yayınları sonuç vermese de, 15 Temmuz artık yeter dedirtmişti.

Hatta ve hatta CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun “Bıçak kemiğe dayandı. Kan kusup, kızılcık şerbeti içtim demekten bıktım” feryadını dahi duymayan Kılıçdaroğlu sıranın kendisine geldiğini fark edecek oldu ki; Milletvekillerinden üç güçlü ismi Beşiktaş Belediyesi’ne inceleme yapmak için görevlendirdi. Güvenilir vekiller araştırmalarını tamamladıktan sonra  araştırma dosyasını Kırmızı Zarfa koyarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na sonuçları sundular. İşte “Kırmızı Zarfın” hikayesi böyle başladı.

 

KIRMIZI ZARF NEREDE?

 

Gerçekten dürüstlüğüne güvenilir üç vekilin hazırladığı  dosya tam şaibeleri bitiriyor veya bitirecek derken, Kılıçdaroğlu’ndan inanılmaz bir hamle daha geldi. Böyle bir dosya yok gibi, bu üç güvenilir vekilin araştırmaları hiç olmamışcasına örgütüne, üyelerine ve  basın mensuplarına bir açıklama yapacağı  beklenirken , açıklama Hazinedar tarafından geldi .

 

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın annesi merhume Eczacı İlhan Hazinedar adına Ordu’nun Fatsa ilçesinde eğitime kazandırdığı ortaokul 20 Eylül Salı günü açılıyor. Okulun açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılacak.

 

Şimdi tüm Türkiye merak içerisinde 20 Eylül Salı gününe kitlendi. Kılıçdaroğlu zarfın varlığını kabul etmiyorsa;

Kırmızı Zarf nerede?

Okul açılışına giderek neyi ispatlayacak?

Tüm örgütün kafalarında acaba soruları birbirine çarparken , Kılıçdaroğlu kendisine olan güvenirliliğini kaybedecek mi?

Ben sadece köşemde sizlere bilgi verebilirim. Yetkim olsa zaten bugünleri hiç yaşamazdık.

 Sonuçlarını hep beraber izleyeceğiz.

Bir diğer merak ettiğim Hazinedar öyle veya böyle 2018 yerel seçimlerinde olmayacak. Kendisini destekleyen Meclis üyeleri, diğer ilçelerde beslenen kişiler, yandaş medyası nasıl insanların içerisine çıkacak ve kendileri için CHP örgütünden koltuk  isteyecekler?

 Sizlere verebileceğim tek söz;  işte o gün geldiğinde yine İstanbul Gazetem ve Varol Kısa karşılarında sizler için Çin Setti olacaktır.

 

Her zaman dediğim gibi “”sürç-i lisan ettiysek affola” .

VAROL KISA 

————-  ”  ”  —————–

İstanbul Gazetem, İstanbul’daki tüm haberleri yerinden sizlere sunan İstanbul’un tek gazetesidir.

Gündem  haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun,   

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın