CHP’den istifa değil, talimat geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu istifa çağrılarına “yolumuza devam ediyoruz” diyerek yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin 81 ili gezeceğini hatırlatarak, “Bütün il başkanlarına talimatımdır; geldiği zaman karşılayacaksınız, halkla buluşturacaksınız, ne gerekiyorsa yapacaksınız” ifadelerini kullandı.
 

CHP’den istifa değil, talimat geldi

Sessizliğini bozan, Muharrem İNCE ; kimse istifa etmesin, benim ağzımdan kurultay diye bir şey çıkmadı. Duyamayacaksınız. dedi. Eski Genel Başkanlar ile birlikte Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Genel Merkezde basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu,”Zahmet etmişsiniz gelmişsiniz. Bugün çok sevinçli bir gündeyim nedeni şu havuz medyasında manşet olduk. Seçim süreci boyunca konuştuklarımdan bir cümle bile kullanmadılar. Oysa bugün manşetlerdeyiz. Ne kadar mutluyum emin olun anlatamam. Havuz medyasında manşetsek demek ki yaptığımız iş doğru. İnandığımız yolda bütün arkadaşlarımız ile birlikte yürümeye devam ediyoruz. Hiç bir arkadaşımızı ötekileştirmek, partinin dışında düşünmek asla böyle bir düşüncem, inancım yok. Herkesi kucaklayacağız. 81 milyonu kucaklayacağız” dedi.
Kılıçdaroğlu, “Buraya gelmek isteyen arkadaşlarım vardı. İl başkanlarım telefon etti sabah kimse gelmesin dedim. Normal çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. O seçimler için son derece hazırlıklı yolumuza devam edeceğiz. Duvarın bir kısmını yıktık önümüzdeki seçimlerde duvarın tamamını yıkacağız” dedi.
Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki seçimlere gerçekten ciddi bir hazırlıkla gideceğiz. Bunun mücadelesini el birliği ile yapacağız. Bu seçimler normal seçimler değildir. Eski klasik seçimler değildir. Yeni bir rejim, sistem içinde yeni bir seçim anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz. O nedenle söyledim kimseyi dışlamayacağız. Buraya geldiniz sağ olun var olun” dedi.

 

“MUHARREM İNCE İÇİN TALİMAT VERDİ

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 81 ile yapacağı teşekkür ziyaretlerine ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “Herkes bilsin, Muharrem İnce bizim bir değerimizdir, onu da sonuna kadar kucaklıyoruz. Havuz medyası da bunu çok iyi bilsin. Bizde ayrılık gayrılık yoktur. Biz dava adamıyız ilkelerin insanıyız. Sevgili arkadaşım Muharrem İnce, 81 ili gezeceğini ifade ediyor. Bütün il başkanlarıma talimatımdır; geldiği zaman karşılayacaksınız, halkla buluşturacaksınız, ne gerekiyorsa yapacaksınız. Gülerek, sevinerek ve bir heyecan içinde yolcu edeceksiniz. Hiçbir endişemiz yok. Yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.
 
Partililer sık sık “Hak, hukuk adalet. İşte örgüt işte başkan. Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları attı.
 

Bir cevap yazın