CHP’li gençlerden Erdoğan’a tepki

Erdoğan’a tepki. CHP’li gençlerden Erdoğan’a tepki geldi. CHP Sultanbeyli Örgütü son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nın gönüllere işlenmediğini, bestesinin değişmesi gerektiğini ifade eden söylemlerine tepki gösterdi.
Özellikle Erdoğan’ın İstiklal Marşı hakkındaki görüşlerinden sonra tüm yurtta tepkiler sosyal medyadan ve sosyal hayattan geldi. bunlardan biri de etkinlik düzenleyerek Çanakkale Şehitliğini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Sultanbeyli İlçe Gençlerinden geldi.

 İSTİKLAL MARŞI

 

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü sebebiyle Çanakkale’ye giden CHP Sultanbeyli üyeleri, Şehitler Anıtı’nı ziyaret ederek İstiklal Marşı’nın yazılabilmesi için kanla bedel ödendiğini ifade eden CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Kantekin “Bu topraklar, bu marş yazılsın diye kanla sulandı. İstiklal Marşı’nı tartışmaya açmak AKP Genel Başkanının Cumhuriyet değerlerine bakışını da ortaya koyuyor” dedi.
 CHP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı ve CHP Sultanbeyli Gençlik Kolları tarafından gerçekleştirilen etkinlikte şehitler anıtı ziyaret edildi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi.
CHP Sultanbeyli Gençlik Kolu Başkanı Ersin Yüksek ” Cumhuriyet ve Türkiye emin ellerde gençlerin güvencesindedir. Asla değerlerimizle oynatmayız. En büyük değerlerimizden biri de atalarımızın kanıyla yazılan İstiklal Marşı’mızdır. Türk gençliği Atasına layık emanetlere sahip çıkmaya devam edecektir. Halkımızın bizlere verdiği destek için ve tüm örgütümüze bizlerle oldukları için teşekkür ederim” dedi.
 Fotoğrafların çekilmesinin ardından etkinlik son buldu.
 Haber VAROL KISA 
İstanbul Gazetem destek hesabı
İstanbul Gazetem abone, destek

 ERDOĞAN NE DEMİŞTİ .

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstiklal Marşımızın anlamını ancak dilimizle birlikte kalbimizle de okuduğumuzda anlayabiliyoruz. En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin yapılamamış, bulunamamış olmasıdır. O beste ile güftenin birbirini tamamlaması çok önemli” dedi.
 
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 46. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Marşı’nın hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin yapılmamış olmasının en büyük üzüntüsü olduğunu belirterek, 34 yıllık terörle mücadele dönemini hakkı ile ifade edebilecek bir marşın da olmamasını eleştirdi. 
İstiklal Marşı’nın anlamının ve öneminin çocuklara iyi öğretilmesi gerektiğini belirterek, en büyük üzüntüsünü anlatan Erdoğan, “İstiklal Marşımızın anlamını ancak dilimizle birlikte kalbimizle de okuduğumuzda anlayabiliyoruz. En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin yapılamamış, bulunamamış olmasıdır. O beste ile güftenin birbirini tamamlaması çok önemli. Burada bestekarlara görev düşüyor. Güfte var ama maalesef istenilen beste yok. Temenni ederiz ki olacak, inşallah bir gün o da olur.

Bir cevap yazın