Çocuklarımız Öldürülmesin

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci; sosyal projeler kapsamında gerçekten çok önemli bir adım attı. Bu adıma bir çok STK ve dernek ile CHP İlçe kadınkollarıda destek verince büyük bir ses olarak Türkiye’ye bağırdılar ” Çocuklarımız öldürülmesin” …

 

YEDEKCİ: “ÇOCUKLARIMIZ ÖLDÜRÜLMESİN, BİBERONDAKİ SÜTLER YARIM KALMASIN”

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekci, Gülay Yedekci Hanım Evi Grubu tarafından düzenlenen yürüyüşe kadın ve çocuk cinayetlerine dikkat çekmek üzere katıldı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde başlayan yürüyüş Galatasaray Lisesi önünde yapılan basın açıklamasıyla son buldu. Yürüyüşte “Çocuklar ölmesin” sloganı atıldı. Yürüyüşte, “Bende yaşamak istiyorum artık yeter”, “Bu utanca artık dur de” , “Çocuğumu öldürme” , “Baba canımı yakma” yazılı pankartlar dikkat çekti.

“Cani babalar çocuklarını öldürüyorlar”

Yürüyüşün ardından konuya ilişkin basın açıklaması yapan CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, “2017 yılında öldürülen 20 çocuktan 10’u kendi öz babası tarafından öldürüldü. Bu çocuklar sadece kadınlara karşı kendilerini ispatlamak isteyen egosu yüksek zavallı cani babalar tarafından öldürülüyor. Kadının kendisini terk etmesini hazmedemeyen zavallı adamlar çocuklarını öldürüyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

Çocukların biberonlarındaki süt yarım kalmasın

Geçtiğimiz günlerde iki çocuğunu katlederek büyük yankı uyandıran cani babayı örnek gösteren Yedekci, şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde iki çocuğunu kaybeden annenin elinde emzikleriyle kaldığını gördük. Yarım kalan biberonunu gösteriyordu, ‘çocuğum sütünü bitiremeden öldürüldü’ diyordu. Artık buna dur dememiz gerekiyor. Bütün kadınlar, bütün duyarlı insanlar yan yana gelmeli ve birlikte mücadele vermelidir. Bu adamların sorunu ne ise, kendileri gitsinler psikoloğa çözsünler. Ama çocuklarımızı öldürmesinler. Biz çocuklarımızın bilimle teknolojiyle ilgilenmesini istiyoruz. Bu ülkeye faydalı olmalarını istiyoruz. Onlar çocuklarımızı öldürüyorlar.”

‘500 liraya iki çocuğumu kaybettim!’

2017 yılında 409 kadının cinayete kurban gittiğini, 387 çocuğun da cinsel istismara maruz kaldığını vurgulayan Yedekçi, “Bir anne 6 ay önce kocası tarafından bıçaklanıyor. Daha sonra ‘Bu adamın silahı var, beni ve çocuklarımı koruyun’ diyor. ‘Baktırdık, silah yok’ diyorlar. ‘Arabasına bakın’ diyor. ‘O zaman arama izni gerekli’ diyorlar. ‘500 liraya iki çocuğumu kaybettim’ diyor. 500 liraya internetten silah alıyor ve o çocuklar hayatını kaybediyor. Babaları tarafından öldürülüyor” diyerek tepki gösterdi.

Bir çok STK ve Derneklerin yanısıra CHP Beyoğlu, Beşiktaş, Sarıyer kadın kollarından ve örgüt üyelerinin yanı sıra halkımızdan destek geldi. 

 

FOTOĞRAF ve VİDEOLAR FACEBOOK SAYFAMIZDA

Bir cevap yazın