Darıca Hayvanat Bahçesi "Fotoğraflı Haber"

CHP SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI 

Engelli vatandaşlarını 4 Ekim Hayvanları koruma gününe özel  “Darıca Hayvanat Bahçesi”  ziyareti düzenledi .
 
 CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Engelliler Komisyonunca Dünya Hayvanları koruma günü nedeniyle tertip edilen” Darıca Hayvanat Bahçesi” gezisi, yoğun katılımla gerçekleşti.Geziye CHP Sarıyer ilçe Başkanı Mehmet DENİZ ve onu her zaman destekleyen ,yanında duran eşi Aysun DENİZ ,  parti üyeleri ve mahalle temsilcilerinin ve bir gurup  Sarıyer’li vatandaşlarımızda eşlik etti .

İLKLERİN GEZİSİ 

– CHP Sarıyer ilçe başkanlığı son yıllarda büyük yenilikleriyle basında büyük yer bulan bir ilçe yönetimi oldu .Özellikle İlçe Başkanı Mehmet DENİZ yönetiminden sonra son üç yılda büyük ilerleme kaydeden ilçe başkanlığı ,İstanbul’da belkide hiç bir ilçe başkanlığında olmayan bir aracı bünyesine katarak halkın hizmetine sundu .  “Engelli aracı” ve bu araç bugün ilk görevini tam not alarak yerine getirdi .

Engelli aracı , gezi  konvoyuna eşlik etti.Engelli çocuğumuzun bulunduğu ailenini evine gidilerek ,araca bindirildi ve darıca Hayvanat bahçesi gezisine güvenli bir katılım gerçekleştirmesinde büyük fayda sağladı .

 

– Bir ilk daha . CHP Sarıyer ilçe başkanı Mehmet DENİZ göreve geldikten sonra en çok özen gösterdiği diğer bir hizmeti ise  Engellilerimizin sosyalleşmesi, toplum içinde yer alabilmesi anlamında bu tür  gezileri ve birlik beraberlik kahvaltılarını organize etmesidir. 

 “Bu tür gezi ve organizasyonlara desteklerinin sürekli olacağını,engellilerle birlikte aynı heyecanı, mutluluğu yaşayarak  ilerisi için daha güzel neler yapabiliriz planlarını yapmak üzere bir çalışma ekibi kurulduğunu” söyleyen Mehmet DENİZ , tüm alanlarda engelli vatandaşlarımızla hayvanları ziyaret etti. .

   Gezi esnasında sadece televizyon ve gazetelerden gördükleri bir çok hayvanı yakından görme fırsatını bulan engelliler ve aileleri hoşça vakit geçirdiler.

Leopar, jaguar, Sibirya kaplanı, orangutan, timsah ve diğer yabani vahşi hayvanları uzaktan da olsa tanıma fırsatını bulan engelliler, keçi, at, deve, ceylan gibi hayvanları da yakından görüp sevdiler.

Öğle yemeklerini de hayvanat bahçesinin kafeteryasında yiyen engellilerimize, yemek sonrası CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Engelliler Komisyonu üyelerince hediyeler verildi.

Hediyeler karşısında sevinçleri bir kat daha artan katılımcıların mutluluğu görülmeye değerdi.

Sadece hayvanat bahçesi olmayan ayrıca da 500 çeşit bitkiye de ev sahipliği yaparak büyük bir botanik park olarak da hizmet veren Darıca Hayvanat Bahçesi’nde 200 bin metrekare alanda 300 ayrı tür olmak 3000 civarında hayvan barındırılıyor.. CHP Sarıyer ilçe başkanlığı tüm engelleri bir bir aşıyor .İlçe ve belediye haberlerini İstanbul Gazetem ‘den takip edebilirsiniz .

Bugün için tek üzücü olay ise Sarıyer yerel basınının bu hizmeti gözardı etmesi olacaktır .Sadece İstanbul Gazetem muhabir göndermesi Sarıyer’in neden tek okunan gazetesi olduğunun kanıtı oldu .bizler PC başında değil ,olay yerinden sizlere yayın yapan tek gazeteyiz .bizden ayrılmayın .

 

 

                                                                  HABER: VAROL KISA 

 

 

 

 HABER FOTOĞRAFLARI 

FACEBOOK SAYFAMDA YAYINLANDI.

 

 

Bir cevap yazın