Demokrasi ve Şehitler Mitinginde merak edilen soruların cevabını

YENİKAPI DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNE KAÇ KİŞİ KATILDI
YENİKAPI DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNE KAÇ KİŞİ KATILDI

Demokrasi ve Şehitler Mitinginde merak edilen soruların cevabını İstanbul Gazetem veriyor

15 Temmuz’dan bu yana meydanları bırakmayan vatandaşlar  Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine akın etti.

Dünya Basını : İnsan Seli Yenikapı’ya aktı . Manşetlerini verirken , Türkiye’de kurulan dev ekranlar ile 79 milyon vatandaşımıza canlı görüntülen ulaştırıldı.

  7 Ağustos Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı? İşte detaylar…

Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne saat 13:30 itibarıyla vatandaşlar gelmeye başlamıştı. Milyonların akın ettiği Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı? 15 Temmuz’dan bu yana meydanları terk etmeyen vatandaşlar Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitinginde tek yürek oldu. İşte Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı sorusunun cevabı…

AK Parti, CHP ve MHP’nin katılım sağladığı Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine yaklaşık 6 milyon vatandaş katıldı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ait helikopterle havadan yapılan denetimde, metrekareye düşen kişi sayısı analizi sonucunda yaklaşık 6 milyon vatandaşın miting için Yenikapı’ya geldiği ve bu rakamın bugüne kadarki mitingler dikkate alındığında rekor bir katılım anlamına geldiği belirtildi.

 

Miting öncesinde, miting sırasında ve katılanların dağılımında yaklaşık 25 bin polis görev yaptı. Denizden sahil güvenlik ve deniz polisi botlarla, havadan ise 2 helikopter güvenlik tedbiri aldı. Vatandaşların üstlerinin ve çantalarının aranması için miting alanı ve çevresinde 165 metal dedektörlü kapı ile 22 adet X-Ray cihazı kuruldu. Ayrıca alan görevlileri olarak 17 bin kişi alanda yerlerini aldı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, miting alanında 7 milyon şişe su ve 2 milyon gıda paketi dağıtımı yaptı. Mitingde 3,5 milyon adet sopalı Türk bayrağı, 2 milyon şapka da dağıtıldı. Miting güzergahlarında kurulan su istasyonları ve ikram alanlarında vatandaşlar su ve gıda ihtiyaçlarını giderdi.

 

ŞEHİTLERİN FOTOĞRAFLARI ASILDI

 

Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne vatandaşlar akın etti. Mitinge saatler olmasına rağmen alana gelen vatandaşlar, kürsüye yakın bölgelerde yer kapabilmek için alandaki yerlerini aldılar. Yenikapı’da metro istasyonunun duvarlarına darbe şehitlerinin fotoğrafları asıldı. Yenikapı’daki miting alanında ise ‘Türk bayrağı dışında bayrak açmayın, kurallara aykırı döviz ve flama taşımayın’ anonsu yapılıyor.

Gündem haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz . Arayın gelelim abone olun, haberlerinizi İstanbul okusun ..

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın