Didem Engin

Didem Engin Kmidir?

Didem Engin Kimdir?

 

Didem Engin, 1977 Ankara doğumludur.

Ankara’daki Fransız Charles de Gaulle Lisesi ve sonrasında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden ikincilikle mezun olmuştur. “Şirketlerin Entellektüel Sermayelerinin Ölçümü” konusunda yazdığı lisans tezi ile ilgili makalesi 2000 yılında Kıbrıs’taki Yöneylem Araştırması Endüstri Mühendisliği Kongresinde yayınlanmıştır.

Avrupa Komisyonu’nun Jean Monnet bursunu kazanarak, Belçika’nın Brugge şehrindeki “College of Europe”da “Avrupa Ekonomisi” üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Tezini “E-ticarette Rekabet Sorunları / AB ve ABD’nin Yaklaşımlarının Analizi” konusunda yazmıştır.

Çalışma yaşamına Türkiye’deki AB destekli projelerin bütçeleme, ihalelerini yapma, sözleşmelerini düzenleme ve finansmanından sorumlu, Hazine Müsteşarlığı’na bağlı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin kurulmasında görev alarak başlamıştır. Çevre, altyapı projeleri, kadınların ekonomik ve sosyal hayata kazandırılması gibi konuları içeren bölgesel kalkınma programlarına ek olarak sınır ötesi işbirliği, istihdamın geliştirilmesi, ekonomik ve sosyal içerikli pek çok programda aktif olarak hizmet verdikten sonra, 2004 yılında bir danışmanlık şirketi kurmuştur.

Uluslararası ihale mevzuatı ve teklif hazırlanması konusunda strateji danışmanlığı yaparak, değişik sektörlerde üretim ve ihracat yapan Türk sanayicileri ve şirketlerine Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri’nde çok sayıda iş kazandırmıştır. Kamu ve özel kuruluşların AB’ye uyum sürecinde yeniden yapılandırılmaları projelerinde görev almıştır.

Türkiye’nin yabancı ülkeler ve uluslararası topluluklarla olan ekonomik, ticari, sınaî ve mali ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan “Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu”’nun (DEIK) Avrupa Birliği ve Asya Pasifik iş konseyleri üyesidir. 2008-2010 döneminde “Türk-Fransız”, “Türk-Belçika”, “Türk-İrlanda” iş konseylerinde yürütme kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2010-2012 donemi için ise “Türk-Çin”, “Türk-İngiliz” ve “Türk-Fransız” iş konseyleri yürütme kuruluna seçilmiştir.

2007 genel seçimlerinde CHP’nin en genç milletvekili adayı olarak İstanbul 2. Bölge’den aday gösterilmiştir. 2008 yılında Istanbul il yönetim kurulu üyesi seçilmiştir. AB ve Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yayınlanan “CHP İstanbul News” isimli İngilizce bültenin editörlüğünü yapmıştır. 22-23 Mayıs 2010 Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçilmiştir. Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kollarından sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce ile orta derecede İspanyolca dillerini bilmektedir.

 

DİDEM ENGİN HABERLERİ 

CHP BEYOĞLU BAYRAMLAŞMA
CHP BEYOĞLU
CHP SARIYER
CHP SARIYER
Didem Engin - Kıssadan hisse Varol'ca
Didem Engin – Kıssadan hisse Varol’ca
Didem Engin
Didem Engin
DİDEM ENGİN
DİDEM ENGİN

didem_engin_istanbul_milletvekili

 

İSTANBUL’UN TEK GAZETESİ İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

İstanbul Gazetem  her haberi yerinde ve belgeleriyle yaptı. İşte bu yüzdendir ki İstanbul okuyucuları gazetesini seçti. Reklam gazetesi , şantajcı gazete , yandaş gazete gibi ünvanlarla anılan yerel gazetelerin yerine ” Haberi yerinde ve doğru yazan gazete ” ile “Kendilerine en yakın isim Varol KISA ” yı tercih ettiler. İstanbullular  artık “İstanbul Haberlerini, İstanbul Büyükşehir Belediye etkinliklerini, haberlerini ” İstanbul Gazetem VAROL KISA ‘dan takip ediyor .

Abone olun İSTANBUL GAZETEM kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem Dağıtım Alanları: Türkiye’nin her yerindeyiz.

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23) 

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Abone olacağınız gibi , yayın hayatımıza devam etmemiz için gizli destekçimiz olabilirsiniz. Siz istemedikçe, isimler ve kurumlarınız açıklanmayacaktır.

HESAP NUMARAMIZ

YAPI KREDİ /Varol Kısa

Ferahevler Şubesi / Şube no: 1139

Hesap no: 89757664

IBAN: TR23 0006 7010 0000 0089 7576 64

Bir cevap yazın