Dikkat ! Sarıyer dinleniyor.

Dikkat ! Sarıyer dinleniyor.

İstanbul Gazetem , Sarıyer mahallelerinin yeni sesi oldu .

 

Sarıyer şubemize gelen bir telefon ihbarıyla Sarıyer Acarlar sitesi mevkine yola çıktık .Bizlere gelen ihbarda bir dinleme aracının bir kaç gündür Acarkent sitesi önünde park ettiği ve neden ,niçin orada duruyordu.?Halk dinleniyoruz ! paniği yaşadığı araç aslında neydi ?
 
 
IMG-20151001-WA0000
 
Aracımızdan fotoğrafını çektiğimiz gizemli minibüs aslında bir dinleme aracı değildi .İlk olarak Türkiye’de Samsun ve Bodrum’da görülen ‘mobil baz istasyonu’ adı verilen bu cihazlardan Türkiye’de bin 600 adet olduğu belirtildi . Hangi firmaya ait olduğu bilinmeyen bu araç bir haftadır Acarkent sitesi önünde mesken kurmuştu .Belediyelerden izin verilmeyen bu araç hakkında yetkili kurumlar gerekeni yapacaktır .
 

ÖRNEK HABER :

 
mobil baz istasyonu’ adı verilen bu cihazlardan Türkiye’de bin 600 adet olduğu belirtildi  

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Muharrem Çöl, Türkiye’de kurum tarafından güvenlik sertifikası düzenlenmiş yaklaşık 90 bin sabit baz istasyonu bulunduğunu belirtti. Çöl, “Mobil baz istasyonları ise abone yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda artan kapasiteyi karşılamak amacıyla kullanılıyor. Mobil baz istasyonları yönetmelik gereği bulundukları yerde en fazla 3 ay hizmet verebiliyor. İşletmeci tarafından süre uzatılması talep edilmesi halinde 3 ay daha ilave edilebiliyor” dedi.

 

AFET İÇİN 40 MOBİL BAZ İSTASYONU 40 İLDE KONUŞLANDIRILDI
Öte yandan Türkiye’de olası bir afet durumunda kullanılmak üzere roaming özelliğine sahip uydu haberleşmeli 40 mobil baz istasyonu bulundu belirten Çöl, “Afet durumu haricinde kullanılmayan bu mobil baz istasyonları birbirine 2 saat mesafede bulunan 40 ilde konuşlanmış halde bekletiliyor. Olası afet durumunda iletişim sistemlerinde yaşanabilecek tahribata karşın mobil baz istasyonları ile bölgede haberleşme sağlanabiliyor” diye …

ÖRNEK HABER 2 

 

 Bodrum Belediyesi Beyaz Masa’sına dilekçe ile bildirildiği ifade diliyor. Yöre halkı, otoparkın  iki adım ötesinde çocuk parkı olan ve binlerce kişinin civarından geçiş yaptığı yerden 1,5- 2 m yükseklikte olması sebebiyle;  halka binaların üzerindeki baz istasyonlarından daha yakın konumda olan  seyyar baz istasyonunun, halk sağlığını tehdit ettiği belirtilen dilekçeye ön bilgi olarak şu cevabı aldıklarını ifade ettiler.  “sökme yetkimiz yok” . Ancak ” biz de sökün demiyoruz ki , halkın yoğun olmadığı bir yere götürmesini söyleyin , park izni vermeyin dedik” diyerek ” duyduğumuza göre otopark ücreti olarak spor klübüne 2.000 tl olarak bağış yapılmış” şeklinde yorum yapıyorlar.

İSTANBUL GAZETEM 

 

 

sosyal medyalarda paylaşalım
20

Related posts