Dr. Suat SARI yine ezber bozdu

Dr. Suat SARI yine ezber bozdu

İBB Meclisinde konuşan İYİ PARTİ İBB Grup Sözcüsü Dr. Suat SARI ezber bozmaya devam etti. Yine sağ gösterip sol vurmayı başardı. 

 

İBB MECLİSİ OCAK AYI OTURUMU

Gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye iktidar partisi AK Parti’nin yaptıklarını övüyor sandığımız anlarda bakın neler söyledi.

” Ülkemizin ana sorunu zenginleşmek , biz zenginleşemiyoruz.  Biz bilimsel katma değerli ürün üretemediğimiz için bugün ülke olarak buradayız. Kırk ülke arasında 39. sırada bilim üretmede yerimizi aldık.  AK Parti yönetiminin üretime geçmesi sevindirici bir durum. Otomotiv ve benzeri.” dediğinde gözler üzerine çevrildi.

 

 

Bu Dr. Suat SARI elbette bir şeyler gelecekti. SARI” Ama şu var; bizim üniversite sayımızla gururlanmamız çok yanlış, bugün Almanya, Fransa, İngiltere deki üniversitelerden çok üniversitemiz var fakat üretilen bilim çok düşük. bir markamız yok.” dedi. Salon dikkatlice dinlemeye başladı ve konuşmasını ” Bugün sanat okulları en düşük puan alan öğrencilerle dolu olurken, bizim en büyük yanlışımız buradadır. Sanat okulları Sanayideki gerekli yardımcı elemanları yetiştirir. Bu konuda da zayıf kaldık. En önemli okullar Sanat okullarıdır.

İkinci olarak ta Hava limanlarının yapılması milli servettir. Ayrıca milli değerdir. Ancak Dünyada hiç bir hava limanı metrosu yapılmadan açılmaz. Ve o hava limanı şuan da %12 daha az yolcu alıyor ve gelirimiz daha az. Bu ülkenin geliri. Halen ne zaman biteceği belli olmayan metroya bizi neden mahkum ettiniz”  sözlerini teşekkür ederek bitirdi.

 

 

https://youtu.be/HN8tqLBRLHk?t=1020