Dünyanın dört bir yanının ittifakıdır

Dünyanın dört bir yanının ittifakıdır. Varol Kısa yazıyor.

 

Türkiye’nin geleceği için dört siyasi parti anlaştı!

 

İşte bu başlık sadece Türkiye’de değil, Dünyanın dört bir yanında yankı yaptı.
CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve DP ittifak kurmakta anlaştı. Dört parti yarın saat 15.00’te ittifak protokolü imzalayacak.
 
Varol Kısa
VKİY – Varol kısa ile İstiklal Yolu

Dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk vatandaşları merakla bekliyordu ve sonunda siyasi partiler Türkiye’nin bekası için taşın altına ellerini koymayı kabul ederek, fikir, düşünce,inanç birlikteliği sağlamayı bşardı. Elbette bu olay dünyada mutlulukla karşılandı. Son 16 yılın en büyük ittifakı artık 24 Haziran ‘da yeni hükümet için hazırdı. Seçmenlerinde tamamının sandığa geleceğine inancım tamdır.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti arasında uzun süredir görüşmeler devam ediyordu. Son olarak dün bir araya gelen 4 partinin kurmayları ittifak konusunda son noktayı koydu. İttifak protokolü üzerinde mutabat sağlandı. Resmi açıklamanın perşembe günü yapılması bekleniyor. Yalnız bir açıklama yapmak isterim. Bu haberi okuyan tüm siyasi partilerin destekçileri lütfen bu ittifakı dörtlü olarak görmeyin. Hepiniz ve hepimiz ; siyasi partisi ne olursa olsun bu ittifaka destek vermek zorundayız. Artık parti ayrımı yapmadan ülkemiz için bir adımda biz atalım. 

DEMOKRASİ İÇİN EL ELE 

Sosyal medya lideri olarak da sizlere şöyle söylemek isterim ki ” Bu dörtlü iltifat değil, dünyanın dört bir yanını saracak büyük bir İTTİFAK dır. ”
4 parti arasında ittifakın ismine yönelik de çalışma tamamlandı. Yapılan görüşmelerde ‘Millet’ ve ‘Demokrasi’ isimleri öne çıktı. İttifaka verilecek isim için son kararı ise liderlerin vereceği öğrenildi. Dört parti yarın saat 15.00’te ittifak protokolü imzalayacak. İttifak milletvekili seçimleri için oluşturuldu. Cumhurbaşkanlığı yarışındaysa her parti kendi adayını destekleyecek.
İttifak kuracak siyasi partilerin ittifak protokollerini 6 Mayıs’a kadar Yüksek Seçim Kurulu’na sunmaları gerekiyor. Yüce Türk Milleti geleceğimiz sizilerin ellerinde. 
Haber VAROL KISA 

 

İstanbul Gazetem destek hesabı
İstanbul Gazetem abone, destek

 

 

Bir cevap yazın