Düziçi AKP İlçe Başkanlığı ve Meclis üyelerinin skandal açıklaması

AKP Düziçi İlçe Başkanlığı, Düziçi Belediyesi ve Yarbaşı Belediyesi’ne baskı uyguladı. AKP İlçe Başkanlığı’nın sosyal ağlara düşen ‘karar’ının gerekçesiyse herkesi şaşırttı.

AKP Düziçi Haberleri , Düziçi belediye Haberleri , Son Dakika Düziçi, Osmaniye Haberleri… İSTANBUL GAZETEM

ALPER ÖNER

25.10.1976 tarihinde Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğdu. İlk , orta ve lise öğrenimini Düziçi ilçesinde tamamladı. Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olduktan  sonra 2003 yılında Düziçi ilçesinde muayenehane açtı.

2006 -2010 yılları arasında Osmaniye Devlet Hastanesi ve Osmaniye Ağız Diş Sağlığı Merkezinde görev yaptı. 2010 yılında Osmaniye Ağız Diş Sağlığı Merkezinden istifa ederek, 4 hekim arkadaşıyla birlikte ilçemize Ağız Diş Sağlığı Polikliniği açtı ve Düziçi halkına önemli hizmetler verdi.

2014 yerel seçimlerinde az bir farkla secimi kaybetti. 2019  yerel seçimlerinde halkın %60’a yakın teveccühüyle secimi kazandı ve  memleketine hizmet etmek amacıyla  Düziçi Belediye Başkanlığı görevine  başladı.

Orta derece İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 2 kız 1 erkek olmak üzere 3 çocuk babasıdır.

MUSTAFA KAYNAR

1964 yılında Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Kaynar, ilk, orta ve lise öğrenimini Düziçi’nde tamamladı. Hatay’ın İskenderun ilçesinde minibüs işletmeciliği yapan Kaynar, evli ve 1 çocuk babasıdır.

AKP DÜZİÇİ İLÇE BAŞKANLIĞI VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN , SOSYAL MEDYAYA DÜŞEN KARARI

Osmaniye’de AKP Düziçi İlçe Başkanlığı, Düziçi Belediyesi ve Yarbaşı Belediyesi’ne İŞKUR’dan işçi verilmemesi “kararı”na imza attı.

Sosyal ağlara düşen gerekçe de herkesi şaşırttı.

Düziçi AKP İlçe Meclis Üyelerinin imzalı, mühürlü onayıyla, Düziçi ve Yarbaşı Belediyesi’ne İŞKUR’dan işçi verilmemesine  “karar” verildi. Düziçi AKP İlçe Başkanı ve İlçe Meclis üyeleri, çıkardıkları “karar”la İŞKUR kapılarında iş arayan işsizlerin de iş bulmalarını fiilen engelledi.  Sosyal ağlara düşen kararın gerekçesi olarak, Dersim Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’nun Düziçi Belediyesi’ni ziyaret etmesi gösterildi.

Tutanaktaki yazıda “Gelecek olan işkur konusunda ilçe yönetim kurulu üyeleri ve ilçe belediye meclis üyelerinin vermiş olduğu karar ile işkur Düziçi İlçe belediyeye verilmemesi kararı alınmıştır. Sebep Düziçi ilçe belediye başkanlığına Tunceli belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun ziyaret etmesidir” ifadeleri yer aldı.

İMZALAR

2019’da görev alan AKP Düziçi İlçe Başkanlığındaki Meclis üyelerinden, Ergül Taş, Ali Çam, Mehmet Çillem, Ahmet Kürşat Kargan, Mehmet Bekmezli, Salih İnce, Bekir Sail, Mustafa Ede, Nevzat Sarı, Abdullah Şen, Mustafa İba, Cengiz Şen, Hacı Eslik, Bekir Mutlu, Selim İdiz, söz konusu “karar”a imza atarak, her iki Belediyeye İŞKUR’dan işçi gönderilmesine fiilen engel oldular.

Bu karar sosyal medyayı sallarken AK PARTİ GENEL MERKEZİ henüz bir açıklama yapmadı……

İSTANBUL GAZETEM YARBAŞI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA KAYNAR’A ULAŞTI…

Yarbaşı Belde Belediye Başkanı Mustafa Kaynar göreve geldikleri günden bugüne İŞKUR ‘dan ret cevaplarını aldıklarını açıklarken ” Zamanlı olarak aralıklarla İŞKUR dan işçi taleplerimize sürekli ret cevabı geliyordu. sosyal medyaya düşen bu dilekçe ile adeta şok yaşadık. Bir ilçe başkanlığının yaptırım gücünü kanun dışı olmamalıdır. İnanıyorum ki bu yanlıştan tez zamanda tüm imza sahipleri ve uygulamacıları vaz geçecektir” dedi.

Sosysal medyanın yaptırım gücü bu sefer bakalım Osmaniye – Düziçi ilçesi ve Yarbaşı beldesinde etkili olabilecek mi?

Aynı zamanda Yarbaşı Beldesi İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu tarafından destek verilen kamuoyunun bildiği bir beldemizdir.

İstanbul Gazetem – Varol KISA haberi

Görüntünün olası içeriği: açık hava, şunu diyen bir yazı 'TÜM İSTANBUL MUHTAR DERNEKLERİ FEDERASYONU OSMANİYE KALPLERİ YARBAŞI nda ISITMAYA GİDİYORUZ Kazak Bot Mont Pantolon Atkı Bere Çorap Kırtasiye Malz. Desteklerinizi Bekliyoruz. 15 Ekim Son Gün 0(212) 442 55 61 442 71 64 ARBAŞI A்ட www.tumistanbulmuhtarfed.com 1998 Adres: siyavuspaşa mahallesi barbaros caddesi No:3 BAHÇELIEVLER/IST'