ENGELLİLER AİLELERİYLE DENİZİN KEYFİNİ ÇIKARDI

ENGELLİLER AİLELERİYLE DENİZİN KEYFİNİ ÇIKARDI

Kağıthane Belediyesi, Şile’de engelli vatandaşları ve ailelerini ağırladı. Denizin keyfini çıkaran engelliler gönüllerince eğlenerek, aileleriyle güzel bir gün geçirdi. Özellikle çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Sabah özel araçlarla evlerinden alınan vatandaşlar Kağıthane Belediyesi’ne ait Şile’deki dinlenme tesislerinde misafir ediliyor. Engellilere ve ailelerine motivasyon da sağlayan programdan vatandaşlar ücretsiz şekilde yararlanıyor. Tesislerde ayrıca ailelere çeşitli ikramlarda da bulunuluyor. Bu yaz ilçede engelliler ve aileleri olmak üzere 800’e yakın vatandaş Kağıthane Belediyesi’nin düzenlediği bu etkinliklerle Şile’de günü birlik tatil yaptı.

Etkinliğe Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de katılarak, ailelerin sevinçlerine ortak oldu. Aileler ve engellilerle yakından ilgilenen Öztekin, çocuklara oyuncak da hediye etti.

“Engelli Kardeşlerimize Tatil Fırsatı Sunuyoruz”

Kağıthanelilerin mutluğuna ortak olan Başkan Mevlüt Öztekin, “Engelli kardeşlerimizi aileleriyle birlikte Şile’de ağırlıyoruz. Sabahın erken saatinde onları evinden alıp, belediyemizin sosyal tesislerine getiriyoruz. Buraya ilk geldiklerinde kahvaltıyla karşılanıyorlar. Sonrasında gün içerisinde denizden ve buradaki aktivitelerden yararlanıyorlar. Akşamüzeri de çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Tekrar evlerine ulaştırıyoruz. Böylece yaz tatili boyunca memleketlerine gitmekte sıkıntı çeken ve sıcaklardan bunalan engelli kardeşlerimize bir nebze olsun ufak bir tatil fırsatı vermiş oluyoruz. Bizler mutluyuz ve onları da mutlu gördükçe çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“İyi Ki Gelmişiz, Çok Mutluyuz”

Sosyal tesislere engelli çocuklarıyla gelen Hasret Dönmez, “İlk defa geliyoruz. Tereddütlüydüm ama iyi ki gelmişiz. Çocuklarım çok güzel zaman geçiriyor. Çok mutluyuz” sözlerini kullanırken denizde arkadaşlarıyla doyasıya eğlenen Sercan Şevli de, “Kağıthane Belediyesi bizi tatil için buraya getirdi. Ailemle birlikte kahvaltı yaptıktan sonra denize girdik. Çok eğlenceli zamanlar geçirdik. İyi ki buradayız” şeklinde konuştu.

“Oğlum, Denize Geldiğimiz İçin Çok Sevindi”

Elvira Smailoba, “Çocuğum otizmli olduğu için çok hiperaktif. Evde sürekli her şeyi kırıp döküyor. Ama şu an denize geldiğimiz için çok sevindi. Deniz ona çok iyi geldi. Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

KAĞITHANE HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN