Eren Yıldırım anlattı

Son dakika haberleri – İstanbul gazetem – son dakika / Adana’da, Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerine kimlik sorduğu için yaşanan tartışma sonucu ailesiyle gözaltına alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Eren yıldırım (CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı) çektiği video ile başından geçen olayı anlattı.

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Yıldırım’ın annesi, babası ve kardeşi serbest bırakıldı. Görevli memura mukavemet ve hakaret suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan Eren Yıldırım ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

YAKALAMA KARARI

Yıldırım hakkındaki yakalama kararının ardından adliyeye gitmeden olayı anlatan bir video çekti. Yıldırım, Çelik’in açıklamasının ardından kendisinin sosyal medyada hedef haline geldiğini ve bunun ardından tutuklanmak istediğini söyledi. Yıldırım CHP Gençlik Örgütleri olarak Vefa Sosyal Destek Gruplarına verdikleri desteği anlattı ve “Van’daki Vefa Sosyal Destek Grubu personellerinin acısını yaşarken bu yönde asılsız suçlamalara maruz kalmak benim için kabul edilemez” dedi.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA , GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI VKİY TV TAKİP EDİNİZ