Fatih Belediyesi 12.Balık Festivali

İstanbul Gazetem , FATİH’de en çok okunan gazetedir.


 

 

Fatih Belediyesi tarafından bu yıl 12.si düzenlenen ‘Tarihi Yarımada Fatih Balık Festivali’ kapsamında bugün olta ile balık tutma yarışı düzenlendi.

 

Fatih Belediyesi 12.Balık Festivali

 

Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe katılan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de balık tuttu. Balık ekmek dağıtımının yapıldığı festivalde balık tutma yarışmasında dereceye girenlere ödüller verildi.

 

Galata Köprüsünde gerçekleştirilen olta ile balık tutma yarışına, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yanı sıra yüzlerce vatandaş ve yarışmacı katıldı. Başkan Mustafa Demir, balık festivalinin onuncusunu gerçekleştirdiklerini belirterek, “Köprü üzerinde balık tutmayı ise dördüncü kez gerçekleştiriyoruz. Daha önceki yıllarda da Samatya’da yapıyorduk.  Şimdi Kumkapı’da ve Haliç’te olmak üzere bu çevrede balığın farkına varılsın denizin ve deniz kültürümüzün farkına varılsın, bunların farkına varılması için bu tür etkinlikleri yapıyoruz. Her yıl daha çok ilgi görüyor. Hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum” dedi.

 

Varol KISA - İstanbul Gazetem
Varol KISA – İstanbul Gazetem

Balık festivalinin ikinci gününde balık tutma yarışında birinci olan İsmail Küçükosmanoğlu 3 kg 384 gr,  ikinci olan Temel İlam 3 kg 290 gr, üçüncü olan Osman Sağlam 3 kg 90 gr ile dereceye girip ödüllerin sahipleri oldular.

Dereceye girenler kupalarını Fatih Belediye Başkanı Mustafa demir’in elinden aldılar.

Ayrıca Fatih Belediyesi yarışmacılara saat hediye etti. Balık tutma yarışı ve balık ekmek dağıtımıyla vatandaşlar Galata Köprüsü üzerinde unutulmaz bir gün geçirdi.

İstanbul gazetem olarak katıldığımız yarışmada ekip arkadaşlarımız”Herkes kendi işini yapmalıdır” dersini aldı.

 

 

FATİH Belediye haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

Bir cevap yazın