Gazeteci,Yerel Basın, İstanbul Gazetem “Varol Kısa”

Gazeteci,Yerel Basın, İstanbul Gazetem “Varol Kısa”

Birileri Gazeteci mi dedi , yoksa GAZ tecimi?

Katıldığım bir panelde konuşmacı Ulusal bir Gazetede çalışan meslektaşımdı. Bir yazısından sonra bazı kişilerin “Kaç para aldın bu yazı için?” diye soru sorduklarını ve çok üzüldüğünü anlatıyordu.

Söz istedim ve ” Sayın meslektaşım neden kızıyorsunuz biraz vaktinizi alıp anlatmak isterim. Siyasette seçimler yerelden başlar en tepeye çıkar. Yerel Belediyeyi seçer, Belediye çalışır ili seçer, il çalışır Türkiye’yi yönetecek lideri seçer. İşte gazetecilik mesleği aslında yerelden başlıyor. Yerel de gazeteciyim diyenler bir ilan bir reklam bir haber parası için kalemlerini kırdıklarında ve bu ilan ve reklam paraları için kapılarda ödeme beklediklerinde bir üst kısıma çıktığınızda Ulusal basın gazetecilerinin ve gazetelerinin de satılık olduğunu düşünmeleri çok normaldir. Bu yüzden siz sakın üzülmeyin. Kişiliğinize ait bir şey değil bu.

Tanıdığım tüm gazeteciler ahlak,usul,ilke dersleri veriyor. Uygulamaya gelince hepsini unutuyorlar. Haber peşinde değil, rant ve çıkar peşinde koşuyorlar. Ben bunu on dört ay boyunca canlı yaşadım. Şimdi geldiğimiz nokta o gazeteci arkadaşlarım Milletin onların gözlerinin içine baka baka “Bir Varol Kısa olamadınız, bir İstanbul Gazetem olamadınız, yazıklar olsun size” dediklerini biliyorlar . Fakat günahı işleyen sevabını bulur. Bu gazeteci arkadaşlarım da kendilerini ” Ekmek parası mecburdum” diyerek savunuyor . ” dedim . Konuşmanın ardında sizlere bugün sesleneceğim konu ortaya çıktı .Ulusal basında çalışan meslektaşım şöyle seslendi salona .

  • Sayın Meslektaşım Varol Kısa , Gazeteci Varol Kısa siz onları boş verin onlar gazeteci değil GAZTECİ olmuşlar”

 

Birileri Gazeteci mi dedi , yoksa GAZ tecimi?

Doktorun en büyük kutsallığı “Hipokrat Yemini” bu yemin onları gözümüzde yıllarca başka bir yere koymamıza sebep olmuştur. Gel gör ki bu kadar kutsal meslek yemin tanımadı ve “Organ Mafyası” türedi. Adalet yemini o kadar kutsaldı da bu ihanetçi Avukatlar, Savcılar nereden türedi. Hal böyle olunca Gazetecininde ihanetçisi Gazteciler türemiş oldu.

Gördüğünü, duyduğunu,bildiğini,ispatladığını yazan gazeteciler gitti, parayı veren düdüğü çalar gaztecileri ortalarda “Gazeteciyim” diye dolaşmaya başladı. On dört ay önce bir gurup gazeteci mücadele etmeye başladık. Yazıyorduk. Doğruları ve gördüğümüz yanlışları. Günler ayları kovaladığında geriye bir baktım ki; Nasrettin hocanın fil hikayesi misali Gazteci arkadaşlar arkamı bir döndüm ki saf değiştirmiş.

Yanlışlarını yazdığımız kişinin, basın yayın müdürü tüm “İstanbul” ismi geçen gazeteleri davet ederek ilan vermeye başlamış. Hal böyle olunca isminde İstanbul olmasa da, Gazetem olmasa da bir çok gazteci arkadaşım gazetelerinin isimlerine bu ekleri getirdi. Amaç sadece aylık 300 liralık ilan parasını alabilmek. Bu olaydan sonra organ mafyası doktorlara saygı duydum. Neden mi ? Adamlar en azında milyarlık rakamlara yapıyorlar bu işi. Günaha giriyorsan değsin demişler.

Ben gazetecilik için yemin etmedim. Fakat iki çocuğuma haram lokma yedirmemek için yemin ettim.  İyi bir baba, iyi bir patron, iyi bir insan olmak için yemin ettim. Elbette benimde borçlu olduğum kişiler oldu. Halen oluyor. Bir çoğu neden almıyorsun sana ne kadar çok teklif geliyor sıkılmazsın diyorlar. Ben borçlandığım dostlarımı kaybetmekten korkmuyorum. İyi bir insan olmamaktan korkuyorum. İşte o yüzden Gazeteci Varol Kısa olarak kalmak asla gazteci lekesiyle dolaşmak istemiyorum.

On dört ay sonra zafer benim oldu. Bizlerin oldu İstanbul Gazetem ailesinin oldu. Herkes anladı ki ; Biz doğruları okuyucularımıza duyurduk. Kopyalarımız bizleri daha güçlü ve daha büyük yaptı.

NOT (Bir ilçe başkanının gitmesine de az kaldı. O savaşımızın sonunda da yine kazanan biz olacağız.) Bizden ayrılmayın. Doğruların tek gazetesi.

 

HABER: VAROL KISA/ İSTANBUL GAZETEM 

 

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Her zaman dediğim gibi “”sürç-i lisan ettiysek affola”

İSTANBUL   haberleri www.istanbulgazetem.com haber sitemizden ve Basılı yayınımızdan takip edebilirsiniz .

İSTANBUL GAZETEM GAZETESİ

Türkiye’nin her yerindeyiz.Abone olun gazeteniz kapınıza gelsin!

İstanbul Gazetem’in dağıtımı, posta yolu ile sağlanmaktadır.

ABONE KAYIT : Varol Kısa (0535 248 40 23)

REKLAM İLAN OFİS : 0546 875 56 05

 

Murat Hazinedar Beşiktaş
Murat Hazinedar Beşiktaş

 

Bir cevap yazın